7 In totaal namen aan de manoeuvres deel: 350 officieren. 8670 minderen. 1160 legervolgelingen, 1425 troepenpaarden. 1380 ingehuurde paarden. 240 militaire voertuigen (buiten en behalve de stukken). 120 ingehuurde voertuigen. -j- 41 automobielen. Bijzonderheden betreffende de samenstelling enz. van troepen en treinen zijn te vinden in de Order bijlage 1. III Onderstelling. Algemeen Denkbeeld. Even rood leger is bij -Batavia geland en heeft deze plaats als operatiebasis ingericht. De hoofdmacht van dat leger is den 18den September opge rukt in Oostelijke richting en bereikte den 20sten d.a.v. bij Kë- doeng Gëde den Tjitaroem, waarachter de hoofdmacht van het blauwe leger was opgesteld. Een sterke roode cavalerieafdeeling vernielde den 20sten September de spoorbrug ten N.W. van de halte Tjigombong en trok daarna terug naar de omgeving van Tjiawi 2 (Blad XV). Roode Partij. Bijzondere toestand. Van een detachement onder commando van luitenant-kolonel K. P. A. M. von Raesfeld Meijer, bestaande uit 2M eskadron cavalerie, 1 bataljon infanterie, 150 wielrijders-strijders en 1 sectie berg-artillerie, dat in opdracht heeft de wegen over den Poentjak en over Tjibadak naar Tjiandjoer te observeeren en de spoor brug ten N W. van de halte Tjigombong [te vernielen, is de cavalerie den 19den, het overige deel den 20sten September te Buitenzorg aangekomen(de wielrijders om 4 uur n.m.). De cavalerie heeft den 20sten September de spoorbrug ver nield en is daarna met het gros teruggegaan naar Tjiawi 2 (drie sprong T. 461) om daar te overnachten.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 11