Bijlage XVII. BLAUWE PARTIJ Divisie Stafkwartier. Bijlagen: Een. No: 4. Tjiandjoer, 20 Sept. 1916, 10 v. m. INST RUCTIE voor den Commandant der Mar. Compagnie te Tjibaroesa. I. Alg. en Bijz. Oorlogstoestand. (Zie Bijl. 1). II. De divisie moet zoo spoedig mogelijk worden vereenigd. Elke tegenstand des vijands zal c.q. met alle beschikbare middelen worden gebroken. Daartoe zal: 1. De 2de Brig, op 21 September ten 6.30 v.m, oprukken in de richting Buitenzorg, om in den kortst mogelijken tijd via den Poentjak met den voortroep de brug over de Tjiliwoeng bij kg. Gadok te bereiken. 2. De 4de Brig, zal eveneens marcheeren in de richting van Buitenzorg om in den kortst mogelijken tijd met den voortroep bij den 3-sprong bij Bintoeng Pasir aan te komen. 3. Voorts werd aan beide brigades opgedragen: a. dat zij resp. bij Gadok en Bintoeng Pasir nadere bevelen moeten afwachten; b. dat zij tegenstand des vijands waar mogelijk door wederzijdsche ondersteuning moeten breken- 4. De Zelfst. Cav. (2 pels. Lijfw. Cav.) zal op 21 Sept. via den Poentjak ophelderen in de richting Buitenzorg. 111. De marechaussée-compagnie te Tjibaroesa zal den 22sten Sept. zich met spoed begeven nabij Tjibinoeng of een ander geschikt punt, daarbij zorg dragende, dat na aankomst aldaar onverwijld uitvoering kan worden gegeven aan de volgende opdracht: 1Ophelderen op het traject Tjibinong-Buitenzorg-Gadok de plaats, opstelling, sterkte en soort van afdeelingen

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 121