8 Ingekomen berichten omtrent de blauwe partij geven den A.B. aanleiding het bovenbedoeld vooruitgeschoven detachement te versterken met een gemengde brigade (N. I. formatie n.l. die, waartoe het bataljon van het vooruitgeschoven detachement behoort. Bij afwezigheid van rollend spoorwegmateriëel marcheert de brigade in den morgen van den 21 sten September van de operatiebasis af met opdracht het vooruitgeschoven detachement in zich op te nemen en vijandelijke ondernemingen langs de wegen Tjiandjoer-Poentjak-Buitenzorg en Tjiandjoer-Tjibadak- Buitenzorg te keeren o.a. door bezetting van den Poentjak. In dan nacht van 20 op 21 September krijgt de commandant van het vooruitgeschoven detachement telefonisch bericht van den A.B. betreffende deze voorgenomen versterking. Als voorts in den loop van den 21sten berichten binnenkomen van spoorwegvervoer bij den vijand op den 20sten September naar Tjiandjoer, geeft de A.B. den 21sten September 's avonds last aan den commandant van de hoofdmacht bij den Tjitaroem om een detachement, bestaande uit 2 bataljons infanterie, 1 bat terij en 1 sectie mobiele vesting-artillerie van 7 c M. L/28, 1 peloton cavalerie en 1 sectie genietroepen, den 22sten 's morgens over Tjibitoeng (Overzichtskaart Batavia 1250.000) en Tjileungsir en aan den commandant van de operatiebasis om in den morgen van den 22sten September een sectie mitrailleurs op motorrij wielen langs den grooten weg Meester-Cornelis - Buitenzorg te doen oprukken ter versterking van de troepenmacht bij Buitenzorg. Deze last wordt in den nacht van 21 op 22 September per motorwielrijder ter kennis gebracht van den brigade-commandant op den weg Weltevreden - Buitenzorg. Bepalingen in verband met den vredestoestand. 1. Het vooruitgeschoven detachement wordt den 19den en 20sten September te Buitenzorg geformeerd, waarheen de sectie berg-artillerie per spoor vervoerd wordt (treindienstregeling wordt door de manoeuvreleiding verstrekt). De 1ste brigade wordt te Weltevreden en Meester-Cornelis geformeerd, waartoe het halve eskadron cavalerie na afloop van de cavalerie-manoeuvres naar Weltevreden terugkeert en de

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 12