9 sectie genietroepen en de telegraafafdeeling per spoor daar heen vervoerd worden (treindienstregeling als boven). Het detachement van de hoofdmacht wordt den 22sten Sep tember te Tjibitoeng geformeerd en, behalve het peloton cavalerie, dat na afloop van de cavalerie-manoeuvres daarheen marcheert, per spoor daarheen vervoerd (treindienstregeling als boven). 2. De oorlogstoestand treedt in voor het vooruitgeschoven detachement 21 September 6.30 v.m. Op dat tijdstip mogen geen roode troepen de lijnen bij de palen 49 loodrecht op de wegen Tjiawi - Tjigombong en Tjiawi - Poentjak zijn gepasseerd, behoudens eventueel eene kleine be zetting bij de vernielde brug N. W. van de halte Tjigombong voor de 1ste brigade 21 September 6.30 v m. voor het detachement van de hoofdmacht 23 September 6.30 v.m. voor de sectie mitrailleurs op motorrijwielen 22 September 6.30. en blijft, behoudens eventueele schorsingen en een rustdag op 24 September, gehandhaafd tot het oogenblik, waarop eindigen van de manoeuvre wordt gelast. Blauwe Partij. Bijzondere toestand. De A.B., die tegenover de vijandelijke hoofdmacht achter den Tjitaroem een sterke stelling heeft ingenomen, besluit een troe penmacht ter sterkte van 2 brigades (elk 1 bataljon infanterie minder dan N.l. formatie), tot een divisie vereenigd onder bevel van generaal-majoor der infanterie K. E. Schütt, snel over Buitenzorg te doen oprukken om 's vijands operatiebasis te be dreigen en, onder gunstige omstandigheden, te vermeesteren. De divisie-commandant besluit van uit Tjiandjoer 1 brigade over den Poentjak en 1 brigade over Soekaboemi en Tjibadak te doen oprukken. In verband daarmede wordt de 2de brigade in den namiddag van den 20sten September per spoor te Tjiandjoer aangevoerd, terwijl den 21sten September de 4de brigade zal worden uitge laden op de stations Paroengkoeda en Tjibadak. Een autotractiebatterij van 2 stukken van 7,5 c.M. L/30 rijdt den 20sten September van de hoofdmacht (Krawang) af, om zich

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 13