11 bij de compagnie maréchaussee den 22sten September, 6.30 v.m. en blijft, behoudens eventueele schorsingen en een rustdag op 24 September, gehandhaafd tot het oogenblik, waarop ein digen van de manoeuvre wordt gelast. IV. Bijzondere regelingen. Vanwege de Manoeuvre-leiding werden uitgegeven: de „Order voor de Groote Manoeuvres" (bijlage 1). de Verplegingsnota (bijlage II) benevens gegevens omtrent de logiesruimte in verschillende plaatsen van het manoeuvreterrein. B. VERLOOP VAN DE MANOEUVRES. 21 September. 1. Rood. Verrichtingen van het vooruitgeschoven detachement. Bij het intreden van den oorlogstoestand om 6.30 v.m. bevond het vooruitgeschoven detachement zich te Buitenzorg met uit zondering van de cavalerie (2 H eskadron) en de wielrijders strijders onder bevel van den majoor W. K. Rauh, welke den nacht van 20 op 21 September te Tjiawi 2 hadden doorgebracht. In den nacht van 20 op 21 September had de detachements commandant van den bommandant van de (1ste) brigade, wel ke het vooruitgeschoven detachement moest versterken, een instructie (bijlage III) ontvangen, naar aanleiding waarvan het bevel No. 1 (bijlage IV) werd uitgegeven. Overeenkomstig dit bevel werd 21 September in de aange geven richtingen afgemarcheerd, n.l. wielrijders, cavalerie 1ste en Vi 4de eskadron en infanterie 1 XIV onder bevel van den majoor W. K. Rauh, naar den Poentjak; Infanterie 2,3,4, XIVcavalerie 2de eskadron en artillerie 1 sectie Bg. onder den commandant van infanterie XIV in de richting van Tjibadak; cavalerie H 2de eskadron ter ophel dering in dezelfde richting. Cavalerie 1ste en Vt 4de eskadron te 6.30 v.m., van Tjiawi 2 afgemarcheerd in Oostelijke richting, stootte te 9.10 vm. bij paal 58 op den weg naar den Poentjak op La eskadron vijan-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 15