Bijlage LI. Den Generaal-Majoor P. A. Mollinger, aanwezig in het Hoofdkwartier te Gedong Gede, wordt in den morgen van den 23sten September door den A. B. opgedragen het commando van de Roode troepen om en nabij Buitenzorg op zich te nemen. Behalve hetgeen in de onderstelling voor de Roode Partij is vermeld, wordt den Generaal Mollinger het volgende door den A. B. medegedeeld Van het vooruitgeschoven detachement (Ct Lt- Kol v. Raes- feld Meijer) bezetten 1 Vt Esk-, de wielrijders-strijders en een Comp Inf. op 21 September den Poentjak, konden zich den nacht van 21 op 22 September aldaar handhaven, doch werden in den morgen van den 22sten September door een Blauwe gemengde brigade in de richting Buitenzorg teruggedreven. 3 Comp. Inf., een sectie Bg. Arteen sectie mitrs. op motor rijwielen en eefi eskadron Cav. bezetten den 21 sten September een stelling bij Tjiherang pondok, welke stelling zij den 22sten September te 12 's middags ontruimen, naar aanleiding van het oprukken van een Blauwe brigade over den Poentjak en een Blauwe brigade uit de richting Tjitjoeroeg. Het vereenigde detachement v. Raesfeld Meijer is terug geweken in de richting Soekaradja; Blauw volgde tot de lijn Tjiawi 2 - Gadok 2. De 1ste Brig, marcheerde 21 en 22 September tot Tjibinong, alwaar gewerkt wordt aan een stelling, waarin de vereeniging met het detachement van de hoofdmacht, komende uit Tjibitoeng, zal worden afgewacht. Het detachement Tjibitoeng (Ct. Lt. Kol. F. E. Collard) heeft het voornemen den 23sten September van Tjibitoeng over Tjj- leungsir naar Goenoeng Poetri te marcheeren. De Leider, op last De Luitenant-Kolonel van den Generalen Staf, (w.g) BOONSTRA VAN HEERDT.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 172