Bijlage LIL BEVEL voor de lste rigade Zuidertroepen. No 1. Tjibinong, 24-9-'16 5 u. n.m. 1. Vijand gemengde brigade (lnf. 4 Bat. met Veld-Artten 3.50 n.m. in Tjiloear en omgeving. In Sentoel werd een troepenmacht, bestaande uit minstens 2 bat Inf., bergart. en mitr. waargenomen. 2. Het van Tjibitoeng naar Tjibinong in opmarsch zijnde Det. van de Hoofdmacht zal eerst op 25/9 des vm 7 uur van Tjileungsir richting Kaoem afmarcheeren 3- Van le Brig, zal het det. von Raesfeld Meijer voor even- tueele overmacht teruggaan op Kampong Tjirioeng In ieder geval in thans bezette stelling trachten stand te houden tot invallen duisternis Het 2e eskadron Cav. (Dinger) met wielrijders-strijders blijft tot dekking Rechtervleugel der stelling Tjibinong in het bedekte terrein West van den rijweg Buitenzorg - Batavia. 4. Art. I vd bezet met een halve batterij aan elke zijde van den rijweg de reeds aan den Art. Comdt. aangeduide stellingen. De beide andere halve batterijen in afwachtingstelling N. O. van paal 29- Het vuur wordt geopend op loonende doelen op grooten afstand ter beoordeeling van den Art. Comdt. 5- Alg. 1 rein der le Brigade naar Tjimanggis. 6 Verbandsectie bereidt oprichting verbandplaatsen voor in Lh Tjilangkap. Verzamelplaats marschvaardige gewonden (zie vorige bevelen) vervalt, terwijl ook geen hulpverbandplaats wordt opgericht 7. Ik bevind mij voorloopig in mijn kwartier tegenover de Kawedanan. Een motorrijder moet te mijner beschikking worden gesteld van af heden 5 n.m. Schriftelijk per ordonnans aan Comdt. le Brigade. De Bevelhebber, o. I. Chef Staf (w- g V1SSCHER.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 173