13 Terwijl infanterie 2, 3, 4 XIV en artillerie 1 sectie Bg. des morgens van Buitenzorg in Z. O. richting marcheerden, verkende de commandant van het vooruitgeschoven detachement het terrein ten Z. van Tjiawi 2 en besloot hij een stelling te doen inrichten T bij A 4ggr> i 500 M N. van paal 49 aan den rijweg naar Tjibadak. De verschillende mondelinge aanwijzingen voor het innemen van deze stelling zijn samengevat in bevel No. 2 (bijlage Vil); de bagagetrein werd voorloopig onder dekking van een sectie infanterie te Tjiawi 2 achter gelaten. Van uit de stelling waren gedeelten van den rijweg naar Tjigombong bij Sitoe 2 en ten N. van het woord Tjikalong in te zien. Bij gebrek aan springmiddelen zouden behalve de in het bevel genoemde brug bij Tenggek 1, de in den rijweg aan wezige bruggen, na het afwerken der stelling, door het omhakken van boomen worden versperd. Toen in den loop van den middag uit de ingekomen berichten bleek, dat een aanval op de stelling voorloopig niet te verwachten was, werd te 4 uur n.m. last gegeven den B.T. naar de stelling te doen oprukken, en aan de troepen in de stelling bevolen om, onder achterlating van enkele loopgraafposten, bivak te betrekken achter de stelling. Te 5.20 n.m. kwam bericht uit Buitenzorg, dat de telefonische verbinding met de telefoonpost te Depok niet tot stand was gekomen, en dus in den loop van den dag aan den commandant van de 1ste brigade afgezonden berichten dezen niet hadden bereikt. Een overzicht van den toestand, benevens het rapport van de wegverkenning ingevolge punt 3 van bijlage IV, werd daarop te 6.30 n.m. per wielrijder naar Tjimanggis verzonden (bijlage VIII). Verrichtingen van de lste brigade. Naar aanleiding van de ontvangen opdracht om 21 September 1916 van de operatiebasis af te marcheeren, het vooruitgeschoven detachement in zich op te nemen en vijandelijke ondernemingen langs de wegen Tjiandjoer - Poentjak - Buitenzorg en Tjiandjoer- Tjibadak - Buitenzorg te keeren o.a. door bezetting van de Poentjak,

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 17