DIVISIE STAKWARTIER Bijlage LX. Landh. TJILOEAR No. 5 23 September 4 n.m. BEVEL voor den 25sten September. 1. Het is mijn voornemen den 25sten dezer met de Divisie den nabij Tjibinong gemelden vijand aan te grijpen 2. Daartoe zullen I. De Marechaussee en de Zelfst Cav. onmiddellijk2) op helderen richting Tjibinong en Tjileungsi teneinde vast te stellen: a 's vijands opstelling nabij Tjibinong. b. waar de volgens eene gisteren van de Marechaussee bekomen melding over Tjileungsi naderende sterke vijandelijke colonne van 3 bataljons met hulpwapens zich thans bevindt en U hiervan berichten. II. De 2de Brigade zal daarbij, oprukkende via f jiteureup (3-sprong wegen 5 K.M. N.O van Sentoel), krachtig moeten ingrijpen door naar aanleiding van bij U bin nenkomende berichten omtrent den vijand, te werken tegen diens flank en rug nabij Tjibinoeng c q. het op treden van de uit de richting van Tjileungsi gemelden vijand afdoende tegen te gaan 3- Uwe brigade zal den 25en dezer te 7 uur v m- van Tjiloear tegen Tjibinong oprukken, waarbij er mede dient rekening te worden gehouden, dat Uwe Brigade-Cavalerie zoo vroeg mogelijk ter opheldering van 's vijands opstelling wordt uitgezonden. 4. Verbinding met de 2de Brig, onderhouden door telefonische en optische gemeenschap. 5- ik bevind mij aanvankelijk bij de 4de Brigade. Aan den Commandant der 4de Brigade. De Divisie Commandant (schriftelijk). (w.g.) SCHüTT. (1) In verband met den rustdag tijdelijk Hotel Chemin de Fer te Buiten zorg. (2) In verband met den rustdag kan die opheldering eerst den 24sten Sept. ten 5 uur n.m. aanvangen.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 182