Bijlage LX11. DIVISIE STAFKWARTIER 9o 23 September 4 uur m.m. Landh. Tjiloear (1) No. 2. INSTRUCTIE voor den Commandant der Marechausee Compagnie. De vijand week terug in N. en N. O richting. Zijn sterkte is niet bekend Volgens ingekomen bericht is Tjibinong strek bezet. In Kg. Nanggewer 400 Meter N O. van paal 33, vertoonde zich omstreeks 3 uur n m een kleine vijandelijk afdeeling. Het is mijn voornemen den 25sten dezer met de Divisie (4de Brig, te Tjiloear, 2de Brig. te Sentoel) den nabij Tjibi nong gemelden vijand aan te grijpen. Het is voor mij van het hoogste belang te weten, waar de in opmarsch richting Tjileungsi - Tjiteureup gemelde vij andelijke colonne zich bevindt en hoe 's vijands opstelling te Tjibinong is. De Marechaussee zal ter vaststelling hiervan onmiddelijk (2) ophelderen in de richtingen van Tjileungsi en Tjibinong en nagaan, of en waar de Tjikeas doorwaadbaar is. Berichten ten spoedigste toezenden, ook aan Cdten 2e en 4e Brigade. Verder zal de Marechaussee bij den aanval der Divisie medewerken in den rug des vijands (Zie oorspronkelijk Instructie De zelfst. Cav. zal eveneens ophelderen in de richting van Tjibinong en Tjileungsi. Ik bevind mij aanvankelijk bij de 4e Brigade. De Divisie Commandant, (WG.) SCHüTT. Schriftelijk. (1) Ik verband met den rustdag tijdelijk Hotel Chemin de Fer te Buitenzorg. (2) In verband met den rustdag kan die opheldering eerst den 24sten Sept. ten 5 uur n.m. aanvangen.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 184