Bijlage LXI!. DIVISIE STAFKWARTIER. Landh. TJILOEAR (1) 23 September 1916 4 uur n m. No. 3. INSTRUCTIE voor den Commandant der Zelfst. Cavalerie. 1. De vijand week terug in N. en N O. richting. Zijn sterkte is niet bekend. Volgens ingekomen bericht is Tjibinong sterk bezet. In Kg. Nanggewer. 400 Meter N. O. van pl. 33, vertoonde zich omstreeks 3 uur n. m. een kleine vijandelijke afdeeling. 2. Het is mijn voornemen den 25sten dezer met de Divisie (4de Brig, te Tjiloear, 2de Brig, te Sentoel) den nabij Tji binong gemelden vijand aan te grijpen. 3. Het is voor mij van het hoogste belang te weten, waar eene sterke vijandelijke colonne, welker nadering uit N. O. rich ting, gaande over Tjileungsi en Tjiteureup reeds gisteren door de Marechaussee werd gemeld, zich thans bevindt; verder hoe 's vijands opstelling te Tjibinong is. 4. De Zelfst. Cavalerie zal ter vaststelling hiervan onmiddellijk ophelderen (2) in de richtingen van Tjileungsi en Tjibinong en nagaan, waar de Tjikeas doorwaadbaar is; ook tot het terrein tusschen Tjibinong en de Tjiliwoeng zal de ophel dering zich moeten uitstrekken- (Verder een officierspatrouille zenden naar Batavia, om aldaar sterkte en opstelling des vijands vast te stellen). 5. De Marechaussee zal eveneens ophelderen in de richting van Tjibinong en Tjileungsi. 6. Ik bevind mij aanvankelijk bij de 4de Brigade. De Divisie Commandant, (w g.) SCHüTT. Schriftelijk. 1) In verband met den rustdag tijdelijk Hotel Chemin de Fer te Kuitenzorg. 2) In verband met den rustdag kan die opheldering eerst den 24en Sept ten 5 uur n. m. aanvangen.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 185