14 werd voor de 1ste brigade 20 September 1916 n.m. het marsch- bevel voor 21 September d.a.v. uitgegeven (bijlage IX). In den nacht van 20/21 September werd voorts in verband met de bekomen opdracht den commandant van het vooruit geschoven detachement een instructie verstrekt (bijlage III). Den 21 sten September 6.30 v.m. marcheerde de brigade af en bereikte in den namiddag het complex Tjisalak, waar het kanton- nement werd betrokken, ingevolge het gedurende den marsch uitgegeven legeringsbevel (bijlage X). Het marschbevel voor het voortzetten van den marsch in de richting Buitenzorg op 22 September werd te Tjisalak te 6 uur n m. uigevaardigd (bijlage XI). Nog geen berichten hebbende ontvangen omtrent den vijand en het vooruitgezonden detachement, werd te 6.30 n.m. per automobiel met dekking aan den commandant van het vooruit geschoven detachement om berichten gevraagd. Te 10 n.m. kwam het bericht (bijlage VIII), om 6.30 n m. van Tjikeretek verzonden, binnen; even te voren de melding van den commandant van het 2de eskadron cavalerie (bijlage VI). Uit deze berichten bleek, dat de vijand, zoowel van uit Tjiandjoer over den Poentjak als uit de richting Tjibadak, met sterke afdeelingen in de richting Tjiawi 2 oprukte, zoo dat het voor de 1ste brigade, zoowel in verband met den afstand tot laatstgenoemde plaats, als met het oog op hare sterkte, niet mogelijk was om de vereeniging van beide vijandelijke groepen te beletten en den vijand gescheiden te slaan. Daarom werd besloten in den Z. rand van Tjibinong, 500 M. ten Z. van paal 29, stelling te nemen in afwachting van de aankomst van het detachement van de hoofdmacht, dat, blijkens in den nacht van 21 op 22 September ontvangen bericht, over Tjibitoeng en Tjileungsir zou oprukken ter versterking van de troepenmacht bij Buitenzorg. De aankomst van dit detachement, dat in het gunstigste geval den 23sten September 's avonds Goenoeng Poetri zou kunnen be reiken, kon eerst tegen den 24sten worden verwacht. De sectie mitrailleurs op motorrijwielen, welke ingevolge in den nacht van 21/22 September ontvangen bericht, 22 September van de operatiebasis zou afmarcheeren, mede ter versterking van

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 18