15 de troepenmacht bij Buitenzorg, werd ter beschikking gesteld van den commandant van het vooruitgeschoven detachement, wien tevens werd opgedragen den opmarsch van den uit de richting Tjibadak en de richting Poentjak gemelden vijand te vertragen, teneinde tijd en gelegenheid te verkrijgen tot vereeniging van de lste brigade met het detachement van de hoofdmacht (bijlageXII). Ter aanvulling van het reeds uitgegeven marschbevel werd nog den 21 sten September ten 10.20 n.m. in verband met het geno men besluit aan den commandant van de voorhoede en den com mandant van het R. H. 3de eskadron bevel No. 4 (bijlage XIII) verstrekt. II. Blauw. Overwegingenen en voornemens van den divisie-commandant. Aannemende, dat de naarGëdong Gëde opgerukte roode partij ter bescherming van haar rug, tegenover een via Tjiandjoer op rukkende blauwe afdeeling, een troepenmacht had uitgeschoven ten Z. O. van Buitenzorg tot afsluiting van de wegen Buiten zorg - Poentjak - Tjiandjoer en Buitenzorg - Tjibadak, was het naar oordeel van den divisie-commandant van het meeste belang zoo spoedig mogelijk de verbinding tusschen de gescheiden bri gades te herstellen, teneinde te voorkomen, dat elk der brigades afzonderlijk zou worden verslagen. Een dergelijk partieel slaan van elk der brigades zou mogelijk zijn, bij een te voortvarend optreden van de eene, gepaard met een door terreinsomstandig heden en tegenstand van den vijand veroorzaakte vertraging bij de andere brigade Teneinde dit te voorkomen werd aan beide brigades de lijn Bintoengpasir - brug over de Tjiliwoeng bij Gadok 2 aangege ven als de lijn, waar verbinding moest worden verkregen en na dere bevelen van den divisie-commandant moesten worden af gewacht, en in verband daarmede de opdracht verstrekt te trach ten deze lijn met den meesten spoed te bereiken. Nadat de divisie zou zijn vereenigd, zou zoo spoedig mogelijk moeten worden afgerekend met de roode troepen, opgesteld tusschen bovenbedoelden lijn en Buitenzorg en dezen zoo moge lijk de terugtocht naar Batavia moeten worden afgesneden.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 19