16 Wat betreft de zelfstandige cavalerie was de divisie-commandant zich wel bewust, in aanmerking nemende de sterke vijande ijke cavalerie, welke gemeld was te Tjiawi 2, dat de blauwe cava lerie in de minderheid zou zijn en er dus, ook in verband met het terrein moest worden gerekend op een schaarsch inkomen dan wel geheel uitblijven van berichten omtrent den toestand bij den vijand. Om hieraan tegemoet te komen stelde hij zich voor aan de marechaussee-compagnie te Tjibaroesa op te dragen zich met spoed te begeven naar Tjibinong of een ander geschikt punt in de nabijheid, en van daaruit o. a. op te helderen op het traject Tjibinong-Buitenzorg - Qadok in den rug en op de flanken van de roode partij. Daar de divisie-commandant reeds den 21sten September bij het oprukken van de 2de brigade op tegenstand nabij den Poen- tjak rekende, werd de autotractie-batterij aanvankelijk aan deze brigade toegevoegd, teneinde den brigade-commandant in staat te stellen 's vijands weerstand snel te breken. In verband met deze overwegingen werden den 20sten Sep tember te Tjiandjoer instructiën gegeven aan den commandant der zelfstandige cavalerie (bijlage XIV), den commandant der 2de brigade (bijlage XV), den commandant der 4de brigade (bijlage XVI), en aan den commandant der marechaussee-com pagnie (bijlage XVII). Verrichtingen van de zelfstandige cavalerie. De zelfstandige cavalerie (2 pelotons lijfwacht-cavalerie), welke den nacht van 20 op 21 September had doorgebracht te Tjidjidil (paal 46 weg Tjiandjoer- Poentjak) marcheerde inge volge de ontvangen instructie te 6.30 v. m. af. Na den Poentjak te zijn overschreden, werd haar 9uurv.m. bij paal 58 de verdere doortocht belet door overmachtige vijan delijke cavalerie, voorzien van madsengeweren, welke haar dwong terug te gaan tot over de Tjikoendoel, waar zij stelling nam op den O. oever, tegenover den vijand, die in stelling bleef bij kampong Bondol. Ook na te zijn versterkt met de voorhoede- cavalerie van de 2de brigade (H 3de eskadron cavalerie met

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 20