18 Met de voorhoede in gevechtsformatie werd daarbij doorge marcheerd tot den N. W. rand van kampong Djember, alwaar stelling werd genomen met 1 compagnie ten O., en 1 compag nie en de mitrailleurs ten W. van den weg. Aangezien de voor hoede volgens scheidsrechterlijke beslissing niet verder vooruit kon, werd deze thans met 2 compagnieën van de hoofdmacht versterkt, terwijl tevens de beide batterijen opdracht kregen ten Z. W. en ten N. van paal 57 in stelling te komen om den aan val te steunen. Door den Leider werd op dit oogenblik ingegrepen en beslist, dat ook in verband met den van af 4 uur n. m. vallenden zwaren regen, welke de artillerie belette de doelen waar te ne men de doorgezette aanval zooveel tijd zou vorderen, dat de strijd in dit zware terrein niet voor het invallen van de duis ternis meer tot een beslissing zou kunnen worden gebracht. In verband hiermede werd te 4.15 n. m. het gevecht afgebro ken en de brigade gelegerd langs den grooten weg in de kam pongs Tjimatjan en Sindanglaja, waarbij werd verondersteld, dat de troepen in werkelijkheid zouden zijn gelegerd, als vermeld in de toelichtingen van bijlage XXXI. Door den divisie-commandant, die] de 2de brigade was ge volgd, werd bepaald, dat de autotractie-batterij den volgenden morgen om 6 uur v.m. zou vertrekken naar de 4de brigade, aange zien het overtrekken van den Poentjak na de zware regens tot zeer veel oponthoud aanleiding zou geven. Verrichtingen van de 2de brigade. Op grond van punt 2 der „Bepalingen in verband met den vredestoestand" was aangenomen, dat te Paroengkoeda aankwamen: te 7 uur v.m. het commando van den brigade staf en 3 compagnieën van infanterie IVte 8 uur v, m. 1 compagnie infanterie IV en C. L. H. 4 en dat de overige troe pen der 4de brigade van af 9 uur v. m. telkens met 1 uur tusschenruimte, achtereenvolgens te Tjibadak en Paroengkoeda zouden aankomen, met dien verstande, dat het le marsch- échelon, bestaande uit den brigade-staf (zonder troepentrein), infanterie IV en IX; cavalerie L. H. 4„ mitrailleurs 4, en artil-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 22