19 lerie II Vdte 12 30 n. m. van laatstgenoemde plaats zou kun nen afmarcheeren. Het 2de marschéchelon (infanterie XV en de troepentrein van den brigade-staf) zou eerst te 2.30 n. m. van Tjibadak afmar cheeren. Te Paroengkoeda werden uitgegeven de bevelen No. 1, 2 en 3 (bijlagen XIX, XX en XXI). De tot dekking van de uitlading te H. Paroengkoeda uitgezette voorposten waren voortdurend in voeling met vijandelijke cavale rie; de officierspatrouille, welke in opdracht had in de richting van Buitenzorg op te helderen, werd bij paal 79 teruggedreven en kon eerst in den middag hare verkenning voortzetten. In den loop van den morgen viel een peloton roode cava lerie in een hinderlaag te Tjitjoeroeg en werd buiten gevecht gesteld. Te 12.30 marcheerde het 1ste échelon van Paroengkoeda af. Aangezien door den Leider was bepaald, dat alle troepen en treinen vóór het intreden van de duisternis hunne nachtkwar tieren moesten hebben betrokken, werd, in afwijking van het daaromtrent in het marschbevel bepaalde, het kantonnement niet te Tjisalapa doch te Tjitjoeroeg betrokken, waar het lste marsch échelon te 2 uur n. m., het 2de te 5.45 n. m. aankwam. Vóór het einde van den marsch van het lste échelon, welks voorhoede voortdurend in voeling was gebleven met vijandelijke cavalerie, werd uitgegeven het bevel, opgenomen in bijlage XXII, later gevolgd door het legeringsbevel (bijlage XX11I). In den loop van den avond kwamen van de beide uitgezon den officierspatrouilles berichten binnen, waaruit bleek: le. dat zich te Buitenzorg en in het terrein ten Z. van de stad en ten W. van de Tjisadane geen vijandelijke troepen op hielden. 2e. dat te 6 n. m. Tjiherang Pondok bezet was door vijande lijke infanterie en cavalerie en Bitoengpasir door vijandelijke infanterie en artillerie. Met den divisie-commandant bestond over Paroengkoeda en Tjiandjoer telefonische gemeenschap over de gouvernements telefoonlijn.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 23