20 De opstelling van de troepen in den nacht van 21 op 22 September is aangegeven op schets No. 1. 22 September. I. Rood. Verrichtingen van het vooruitgeschoven detachement. Te 12.15 v.m. bereikte den detachementscommandant het bevel No. 3 van den brigade-commandant (bijlage XII), waarvan te 12.35 een afschrift werd gezonden aan den commandant van de troepen op den Poentjak. Tevens werd deze in kennis ge steld met het voornemen van den detachementscommandant om bij een eventueelen terugtocht tegenstand te bieden in het heu velterrein bij Pasir Angin. Aan de overige troependeelen werd te 5.30 v. m. het bevel No. 2 (bijlage XXIV) verstrekt. Te 7.30 v.m. werd de stelling op den Poentjak aangevallen door, naar schatting, eenige bataljons infanterie en twee batte rijen artillerie, waardoor de bezetting te 8 uur v.m. genoodzaakt was hare stelling te ontruimen, en in W. richting terug te trekken. Na nog eenigen weerstand te hebben geboden in den O. rand van Toegoe 2 en nabij Kopo, werd nabij paal 50 de groote weg verlaten en in het heuvelterrein P. Angin - G. Golis stelling genomen, waarbij aansluiting werd verkregen met de inmiddels van den weg Tjiawi 2 - Tjibadak teruggetrokken afdeeling. De stelling in den Zuidrand van Tjiherang Pondok was in den vroegen morgen wederom bezet door 3 compagnieën infan terie XIV en de sectie bergartillerie. Het 2de eskadron cavalerie, dat ter verkenning in Z. richting afgemarcheerd en te 7.40 v. m. nabij halte Tjigombong was ge- stooten op 2 pelotons blauwe cavalerie, welke op korteren af stand gevolgd werden door een infanterie-voorhoede, slaagde er in den vijand hier een half uur op te houden en ook later, bij halte Masing, diens opmarsch wederom eenigen tijd te vertragen. Te 8.45 v.m. ontving de detachementscommandant bericht van den commandant van de zelfstandige cavalerie, dat deze te 8 uur v.m. zijn stelling op den Poentjak had moeten ontruimen.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 24