22 De commandant van den B. T. kreeg last om met de dekking terug te trekken op Wates 1 (weg Moeara 1 - Soekaradja) en aldaar nadere bevelen af te wachten. Zonder door den vijand te zijn lastig gevallen trok de colonne te 1.30 n.m. over de brug over de Tjiliwoeng bij Gadok2. en nam daarna stelling ten O. van kampong Tarikolot 1, van waaruit de brug en de weg tot nabij paal 48 onder infanterie- vuur konden worden genomen. De artillerie kwam in stelling ten Z. van den karreweg, ongeveer recht N. van Tarikolot 1, van waaruit de groote weg bij paal 48 en op verschillende plaatsen tusschen paal 45 en 46 onder vuur kon worden genomen. Infanterie Yl 4 XIV, die intusschen de opnamestelling ten Z. van Bintoeng Pasir had ontruimd, kreeg opdracht verband te zoeken met de 3de compagnie bij Katoelampa. De zelfstandige cavalerie, die op haren terugtocht van den Poentjak den grooten weg nabij paal 60 had verlaten, kwam te 3.30 n. m. in stelling op den linkervleugel van infante rie XIV. Ongeveer tegelijkertijd werd een vijandelijke colonne waar genomen, marcheerende langs den grooten weg in W. richting, op welke colonne welke volgens ingekomen berichten van de cavalerie uit 3 bataljons infanterie, 1 peloton cavalerie, 1 compagnie mitrailleurs en 2 batterijen bergartillerie benevens eenige auto's bestond door de infanterie het vuur werd geopend; te 4.30 n.m. werd door de artillerie een cavalerie-afdeeling onder vuur genomen op den grooten weg 300 M. ten Z. O. van hoogtepunt 461. Nadat de vijand door eene nabij paal 48 opgestelde batterij het vuur had laten openen, werd. met het oog op de verpleging van den troep te 5.45 n.m. het gevecht afgebroken en nacht kwartieren betrokken in Soekaradja en de ten Z. daarvan gelegen kampongs. De wielrijders en de cavalerie betrokken een bivak in kampong Tjibedoek 1 onder achterlating van staande patrouilles in kampong Bodjong Hondje en aan den grooten weg bij kampong Moeara 1. Van de cavalerie kwam in den loop van den avond nog bericht in dat de vijand bivak had betrokken tusschen Tjiawi 2 en

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 26