23 Gadok, terwijl te 10.20 n.m. van den brigade-commandant nieuwe bevelen voor den 23sten werden ontvangen (bijlage XXV). Het 2de eskadron cavalerie, dat in opdracht had te ageeren op den linkervleugel van den uit Tjitjoeroeg oprukkenden vijand, trok in den loop van den middag terug op Buitenzorg en betrok aldaar het nachtkwartier. Verrichtingen van de lste brigade. In verband met het besluit, de lste brigade een stelling te doen in nemen in den Z. rand van Tjibinoeng, werd te 6 uur v. m. bevel No. 1 uitgegeven (bijlage XXVI), terwijl nog eenige veiligheids maatregelen werden bevolen, vermeld in bijlage XXV11. De commandant van de sectie mitrailleurs op motorrijwielen meldde zich gedurende den marsch naar Tjibinong bij den bri gade-commandant en kreeg opdracht zich te vervoegen bij den commandant van het vooruitgeschoven detachement. Nadat de brigade-commandant den artillerie-commandant, den mitrailleur-commandant en den vakcommandanten, het beloop van de stelling, hare verdeeling in vakken, de artillerie- en mitrailleurstellingen, enz. mondeling in het terrein had aangegeven, werd een aanvang gemaakt met de werkzaamheden tot het in richten van de stelling, welke tot 4.30 n. m. werden voortgezet. Inmiddels werd het legeringsbevel (bijlage XXV11) uitgegeven en de reeds mondeling gegeven bevelen voor het inrichten van de stelling in den een verdedigingsbevel belichaamd (bijlage XXIX). Aan het 2de eskadron cavalerie, behoorende tot het vooruit geschoven detachement, dat, blijkens van den eskadronscomman dant ontvangen telefonisch bericht, te Buitenzorg zou overnachten, werd, aangezien het geen verbinding meer had met het vooruit geschoven detachement, een instructie verstrekt (bijlage XXX) met den inhoud waarvan de commandant van het detachement in kennis werd gesteld (bijlage XXV). De inmiddels ingekomen berichten, in het kort samengevat, werlen den commandant van het detachement van de hoofdmacht toegezonden.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 27