24 II. Blauw. Verrichtingen van de 2de Brigade. Ingevolge het aanvalsbevel (bijlage XXXI) werden te 7.30 v.m. door de troepen de opstellingen ingenomen, waarin zij den vorigen dag om 4 uur n. m. stonden. Door twee officiers-verkenningspatrouilles, uitgezonden om de vleugels der vijandelijke stelling op den Poentjak vast te stellen, werd gerapporteerd, dat de vijand een stelling had ingenomen ten W. van den marschweg, ongeveer in de richting N. O. -Z.W. terwijl een madsen-afdeeling op of nabij den weg in stelling stond. Terwijl infanterie I zich a cheval van den weg ontwikkelde en met sprongen voorwaarts ging, opende de artillerie het vuur uit een stelling 100 M. O. van Djember, aanvankelijk door één batterij tegen de infanterie boven op den kam N. W. van den koepel en door één batterij op de madsengeweren 1000 M. W. van paal 57. Te 7.55 v.m. kreeg de commandant infanterie II opdracht om over den Z, - O. uitlooper van den Poentjak langs den rechter vleugel van het 1ste bataljon op te rukken en dien top te nemen. De vijand hield niet lang stand; te 8.30 v.m. bleek reeds, dat zijn weerstand verminderde en infanterie I voorwaarts kon gaan. De voorste troepen bereikten te 9 v. m. het défilé bij den koe pel, waar een half uur vertraging ontstond, veroorzaakt, doordat eene daar aanwezige verhakking moest worden opgeruimd. De algemeene reserve, die inmiddels was opgerukt, bereikte den Poentjak reeds te 9.15 v. m. Hierop werd een nieuwe voorhoede geformeerd, bestaande uit 3 compagnieën infanterie Vil, de brigade-cavalerie, 1 sectie mitrailleurs en de genietroepen. ij den opmarsch in W. richting ondervond de voorhoede om 10.10 v. m. tegenstand uit de O. rand van Toegoe 2 welke bezet was door infanterie met mitrailleurs. Nadat de voortroep zich had ontwikkeld, werd de kampong door den vijand ontruimd. Na nog eenigen tijd te zijn opgehouden bij kampong Kopo bereikte de spits te 2.8 n. m. de brug over de Tjiliwoeng 700 M. ten N W van Leuwimalang), welke brug verondersteld werd

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 28