25 gedeeltelijk vernield te zijn. De spits trok door de rivier en kreeg aan de overzijde vuur van uit Kampong Baroe en de kam pong Z. van paal 50. Nadat de brug door de genie der voorhoede in 20 minu ten hersteld was, trokken twee compagnieën over de brug en noodzaakten den vijand zijn stelling te ontruimen. 3 uur n. m. overschreed de hoofdmacht der brigade de brug over de Tjiliwoeng. intusschen waren berichten binnengekomen, dat 2 compag nieën roode wielrijders langs den landweg Tjiletoeh 1 naar Karamat waren getrokken. Aan een compagnie van den hoofdtroep werd daarom opge dragen de rechterflank te beveilingen door te marcheeren over Tjiletoeh 1, Kabandoengan en Pasir Angin. De commandant dezer compagnie meende echter van zijn op dracht te kunnen afwijken, toen de eigen cavalerie hem was voorbijgegaan en de geheele hoofdmacht P. 50 reeds was gepas seerd en keerde daarop ruim 5 uur n. m. op den marschweg terug. Bij aankomst op het punt 400 M. O. van de brug bij Qadok 2 werden spits en voortroep onder vuur genomen uit den Z. rand van Qadok 1. Daar de brug, naar ondersteld werd, vernield was, trokken spits en voortroep ongeveer te 3.45 n.m. door de rivier en namen stelling op den W. oever. De hoofdtroep, die bij de afdaling naar de brug een open weggedeelte van 100 M. lengte moest passeeren, kreeg infanterievuur van uit het heuvelterrein ten N. van de T|iliwoeng, waarom aan de sectie mitrailleurs werd opgedragen dit vuur te beantwoorden. Onder dekking van dit vuur rukte de hoofdtroep naar de brug, welke om 4.30 n.m., na door de genie te zijn hersteld, werd overgetrokken. Tegen den vijand bij Tarikolot 1 werd op bevel van den bri gade-commandant te 4.27 n.m. het vuur geopend door een batterij artillerie, en zulks tot steun van de rechterflankdekking, welke echter, zooals hiervoor reeds werd vermeld, zich niet meer op de rechterflank bevond, daar zij van hare opdracht was afgeweken. Te 4.40 n m. staakte de artillerie haar vuur, daar ook dat des vijands zweeg. De hoofdmacht was inmiddels onder achterlating van een

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 29