28 vijandelijke infanterie-j-mitrailleurs was afgesloten, en dat te Buitenzorg Yï eskadron vijandelijke cavalerie legerde, werd het bevel toegezonden opgenomen in bijlage XXXVIII. De autotractie-batterij legerde eveneens in Babakan 1. Deze batterij was te 6 uur v.m. van Tjimatjan over Tjiandjoer naar de 4de brigade afgemarcheerd, en meldde zich te 4 uur n.m. bij paal 48, na bij paal 50 een vijandelijke cavalerie-patrouille met de com mando-auto te hebben nagezet en onschadelijk gemaakt. Verrichtingen van de marechaussee-compagnie. Ingevolge de „bepalingen in verband met den vredestoestand" was de marechaussee-compagnie den 20sten September te Tjiba- roesa vereenigd en werd aldaar den 21sten een rustdag gehouden. In den avond van dien dag kwam van den Leidér het vol gende bericht binnen: .De bevolking rapporteert, dat een groote roode troepenmacht vereenigd is te Tamboen, in opmarsch van Gëdong Gëde." Daar de kortste en derhalve de vermoedelijke opmarschweg voor deze colonne over Tjileungsir voert, en het den comman dant, bekend met het terrein, duidelijk was, dat een groote co lonne, tengevolge van de dagelijks vallende zware regens en den slechten toestand van dien weg. niet vóór den avond van 22 September Tjileungsir zou kunnen bereiken, werd de verken ning van deze colonne tot later uitgesteld. Den 22sten September 6.30 v. m. marcheerde de compagnie over Klappanoenggal en Goenoeng poetri naar Tjiteureup ka ler. Gedurende den marsch berichtte de bevolking, dat de co lonne te Tamboen dien dag niet was afgemarcheerd, waaruit de gevolgtrekking werd gemaakt, dat aldaar een rustdag werd ge houden en de colonne dus niet vóór den namiddag van 23 Sep tember te Tjileungsir kon aankomen. Eveneens werden roode troepenafdeelingen gemeld in het kampongcomplex Tjibinong, Van een en ander werd bericht gezonden aan den commandant der 2de brigade ter doorzending aan den divisie-commandant; wegens het gemis aan wielrijders moest het bericht worden overgebracht door een ordonnans te voet waardoor het eerst den 23sten te 7.15 v. m. den divisie-commandant bereikte.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 32