29 Door de in den avond van uit Tiiteureup-kaler uitgezonden patrouilles werd vastgesteld, dat de kampongs Tjibinong 2 en Tjibinong 3, door sterke infanterie-afdeelingen waren bezet. Te Tjirioeng werd aangetroffen 1 compagnie infanterie; te Sampora 1 een veldwacht; in Tjibinong 3 werd bovendien opgemerkt een batterij artillerie van 4 stukken. De opstelling der troepen op 22 September te 4.30 n.m. blijkt uit schets No. 2. 23 September. I. Rood. Verrichtingen van het vooruitgeschoven detachement. De bevelen voor den 23sten September werden te 6 uur v.m. uitgegeven ('bijlage XXXIX/ Om eventueel langs den grooten weg naar Buitenzorg marcheerende afdeelingen op te houden, werd aan commandant infanterie 4 XIV mondeling de last gege ven om met 3 sectiën (de vierde was als dekking B. T. aange wezen) den vijand van uit Bantar kemang en W. daarvan gelegen kampongs te harceleeren en terug te trekken over Sawah en Tjiloewar naar Sentoel. Te 8 uur v.m. met infanterie 1 en 2 XIV en de artillerie te Wales 1 aankomende, besloot de detachementscommandant daar stelling te nemen met 1 compagnie schrijlings op den weg, 1 compagnie in den Z. rand van Tjibedoeg 1 en de artillerie in bewakingsstelling ten Z. van Panggoelaan. Het bleek, dat de wielrijders, bestemd om de 3de compagnie te Katoelampa te versterken, wegens de onbruikbaarheid van het voetpad Tjibedoeg 1 - Wates 1 genoodzaakt waren over Soekaradja te marcheeren, zoodat zij te laat kwamen om nog tijdig steun te verleenen aan de 3de compagnie, welke intusschen door een aanval van een vijandelijk bataljon infanterie was genoodzaakt terug te trekken over Tjiangsana en Tjibedoeg 1 naar Panggoe laan, waar zij zich te 9.30 v.m. ter beschikking stelde. Nadat de wielrijders nog eenigen tijd weerstand hadden geboden aan den driesprong 800 M. ten N.W. van Katoelampa, werden ook zij genoodzaakt terug te trekken op Wates 1.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 33