31 Infanterie 4 XIV, welke in opdracht had eene vijandelijke co lonne, welke eventueel langs den rijweg Tjiawi 3-Buitenzorg mocht marcheeren, in de rechterflank te bestoken, marcheerde 's morgens naar Bantar kemang. Tusschen 8.5 en 8.35 v.m. werd van daar op den weg Tjiawi 3- Buitenzorg waargenomen eene in N. richting marcheerende vijandelijke colonne sterk 2 pelotons cavalerie, 2 bataljons in fanterie en 2 batterijen veld-artillerie. Achtereenvolgens werd vuur afgegeven op den brigade-staf, het voorste bataljon infanterie van de hoofdmacht, de 2de bat terij artillerie en het achterste bataljon infanterie. Door het oprukken van een vijandelijke afdeeling, sterk 2 compagnieën, uit Z. O. richting werd de compagnie genoodzaakt terug te trekken, waarna zij op den driesprong 2500 M. W. van Soekaradja verbinding kreeg met de eigen wielrijders en daarna met den commandant van het 2de eskadron cavalerie, wien een sectie infanterie werd afgestaan om met de wielrijders den vier-sprong te Tjiloewar, welke door afgezeten blauwe ca valerie was bezet, te nemen. Daarna werd doorgemarcheerd over Babakan (O. van Buiten zorg) naar den Plantentuin, die te 12.35 n.m. werd bereikt. Hier bleek, dat de vijandelijke colonne juist Buitenzorg in N. richting had verlaten. Snel werd teruggekeerd en over Tjimapar naar Tjiloewar ge marcheerd. Van uit de kleine kampongs 700 M Z. O. van hoogtepunt 180 (zie schets 3) werd Tjiloewar verkend en waar genomen, dat aldaar een bivak was betrokken door 2 bataljons infanterie, 1 compagnie mitrailleurs en 2 batterijen veld - artillerie. Na Tjiloewar op 3 plaatsen tot op 100 M. te hebben beslopen, werd een hevig vuur afgegeven en daarna snel teruggetrokken en verza meld in kampong Pasir ladja, waar, onbekend met het intreden van den vredestoestand, te 5.30 v.m. een treincolonne werd overvallen. N. O. waarts terugtrekkende werden alle kampongs ten O. van Tjiloewar tot aan den weg Sentoel - Kaoem bezet bevonden en gelukte het te 7.45 n.m. Z. waarts ombuigende, bij den drie sprong 197 genoemden weg te bereiken. Aangezien in de ten N. van den driesprong gelegen kampongs blauwe afdeelingen werden aangetroffen, werd langs de Selokan

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 35