33 Gëde, den 32sten September was opgedragen het commando van de roode troepen om en nabij Buitenzorg op zich te nemen. Genoemd opperofficier werd na aankomst te Tjibinong vol ledig in kennis gesteld, met hetgeen van den vijand en van de eigen troepen bekend was. De oorlogstoestand eindigde 23 September te 3.50 n.m. om den 24sten September te 5 uur n.m- weer in te treden. Verrichtingen van het detachement van de hoofdmacht. In verband met bezwaren, verbonden aan de legering van het detachement te Tjibitoeng, werd, in afwijking van het bepaalde in de „Bepalingen in verband met den vredestoestand" dit de tachement den 24sten September verzameld en gelegerd te Tamboen. Marschbevei voor den 23sten September en instructie voor den commandant van de zelfstandige cavalerie, zie bijlagen: XL! en XLII1. Een V.A.K.-auto werd te 6.30 v.m. via Batavia in de richting Buitenzorg gezonden om de verbinding op te nemen met den commandant van de 1ste brigade. Tengevolge van den slechten toestand van den weg Tamboen - Tjileungsir kon slechts langzaam worden gemarcheerd en moest te 10.15 v.m. tengevolge van de vermoeidheid der troepen een rust van 2 uren worden gehouden. Te 10.25 v.m. werd van een cavalerie-patrouille een bericht ontvangen van den brigade-commandant, meldende den toestand van de eigen troepen en dien van den vijand in den avond van den 22sten September. Overgebracht door een V.A.K.-auto naar Tamboen en vandaar door een cavalerie-patrouille, kwam een gelijkluidend bericht binnen, benevens de mededeeling, dat de generaal-majoor P-A. Mollinger door den A.B. was aangewezen als commandant der. vereenigde roode troepen om en nabij Buitenzorg. Te 4 n.m. werd Tjileungsir bereikt, waar het kantonnement werd betrokken. Even daarna werd het bericht ontvangen, dat de öorlogstoestand tot 5 n.m. van 24 September was opgeheven. Extra Bijlage No. 40 I. M. T. 1917 3

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 37