35 Legeringsbevel van den divisie-commandant, zie bijlage XLVI; dat van den commandant der 2de brigade zie bijlage XLVII Verrichtingen van de 4de brigade. Naar aanleiding van de van den divisie-commandant ont vangen bevelen werd te 6.30 v.m. het marschbevel (bijlage XLVIÏ) uitgegeven. Kort na den afmarsch kwam de voorhoede in aanraking met den vijand in den Z. rand van Moeara 1. Nadat deze was verdreven, werd voorbij paal 42 vuur ontvan gen uit N. richting. Tegelijkertijd ondervond de rechter colonne vrij hevigen weer stand bij den overgang over de Tji Liwoeng bij Moeara 1, welke overgang van uit den Z. rand van Katoelampa werd betwist door een compagnie infanterie, die zich geruimen tijd aldaar wist staande te houden. Nadat de verschillende colonnes met de hoofden harer hoofd macht waren gekomen in de lijn station Buitenzorg - hoogtepunt 264 (Babakan), werd halt gehouden en verband gezocht met de 2de brigade. Te 12 uur 's middags werd op bevel van den divisie-com mandant de voortwaarsche beweging hervat. Te 1.15 n.m. kwam de voorhoede in gevecht met een vijan delijke afdeeling wielrijders in Tjiboeloeh, welke onmiddellijk met kracht werd aangegrepen en teruggedreven. In de lijn Tjiloewar 3 - Kedoeng halang 1 werd te 1.45 n.m. halt gehouden en werden nadere bevelen afgewacht van den divisie-commandant. De rechter colonne sloot te 2.35 n.m. op den hoofdweg achter de hoofdcolonne aan, terwijl voeling werd verkregen met de marechaussee-compagnie te Sentoel. Te 3 uur n.m. werd de cavalerie opgedragen Tjibinong en den aldaar gesignaleerden vijand te verkennen; de uitslag van deze verkenning werd den divisie-commandant gerapporteerd (bijlage IL). Te 4.45 n.m. trad de rustdag in en werd naar aanleiding van de bevelen van den divisie-commandant bijlage XLVU het lege ringsbevel (bijlage L) uitgegeven.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 39