36 Verrichtingen van de marechaussee-compagnie. In den vroegen morgen werd van Tjiteureup kaler afgemar cheerd, om den nabij Tjibinong gemelden vijand nader te verkennen. Al spoedig bleek, dat deze ter plaatse was gebleven. Nadat bij kampong Kaoem op eene vijandelijke patrouille was gestooten, werd Z. waarts door het terrein gemarcheerd om het front en den R. vleugel van de vermoedelijke stelling te verkennen. Gekomen te Rawa haoer 2 werd verkend in de richting van den grooten weg en vuur ontvangen uit den Z.O. rand van kam pong Nanggewer 1. Te 12 uur 's middags gelukte het een brigade eenveld- wacht te overvallen bij paal 32, terwijl zij daarna een vijandelijke treinafdeeling onder vuur nam, die in N. richting marcheerde. Oordeelende, dat de kampong Nanggewer 1 een geschikt punt was om vandaar uit de verdere actie te voeren, besloot de com pagnies-commandant deze kampong te vermeesteren, hetgeen echter te 1.15 n. m. mislukte. De compagnie moest ingevolge scheidsrechterlijke uitspraak met 8% verliezen terugtrekken naar Rawa haoer 2, van waaruit te 3 uur n. m. de actie kon wor den voortgezet. Te 2 uur n. m. bleek, dat de vijandelijke voorposten in N. richting terug trokken. Te 3 uur n. m. werd van Rawa haoer 2 in Z. richting afgemar cheerd en werden kort daarop roode troepen waargenomen op den weg Sentoel - Kaoem. Besloten werd te trachten O. waarts om den driesprong Kaoem te bereiken en den opmarsch van de roode troepen zooveel mogelijk te vertragen. Te Sentoel aangekomen werd bericht ontvangen van het eindi gen van den oorlogstoestand en aldaar bivak betrokken. Verrichtingen van de zelfstandige cavalerie. Van Pr. Koeda te 6.30 v.m. afgemarcheerd, bleek een door dringen over Goenoeng Golis en Bodjong Hondje 1 niet mogelijk, waarom werd besloten over Pr. Koeda, Pr. Karet, Tjidjajanti, Pr. Bondol en Sentoel in de richting Tjibinong te marcheeren. Te 12.45 n.m. werd bij het deboucheeren uit Pr. Bondol gestooten op terugtrekkende roode infanterie-afdeelingen.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 40