37 Een later ondernomen poging om van uit kampong Kado- manggoe in W. richting door het terrein te gaan, mislukte, door dat hevig vuur werd ontvangen uit den Z. W. rand van SentoeL Bivak werd betrokken in kampong Babakan tjikeas. De opstelling der troepen bij het eindigen van den oorlogs toestand, 4 uur n. m., is aangegeven op schets No. 3. 24 September. RUSTDAG tot 5 uur n. m. I Rood. Overwegingen en voornemens van den bevelhebber der zuider troepen generaal-majoor P. A. Mollinger). De opdracht, verstrekt aan den generaal-majoor Mollinger, is opgenomen in bijlage LI. Den 23sten September te 3.5 n. m. kwam genoemd opperoffi- cier te Tjibinong aan, waar hij door den commandant der 1ste brigade op de hoogte werd gesteld van den toestand bij den vijand en bij de eigen troepen. Te 4.5 n m. werd door den Leider gelast de manoeuvre te schorsen tot 5 uur n. m. van den volgenden dag, op welk tijdstip de troepen op dezelfde wijze zouden moeten zijn opgesteld, als op den 23sten t. v. te 3.50 n. m. In den namiddag van 24 September, na het weder intreden van den oorlogstoestand, gingen de bevelen uit aan den com mandant der 1ste brigade (bijlagen Lil, Llll en LIV) en aan den commandant van het detachement van de hoofdmacht (bijlage LV). Aan een der officieren van den staf van den bevelhebber werd opgedragen, zich achtereenvolgens te begeven naar het detachement Von Raesfeld Meijer en het detachement Collard, om de com mandanten van die detachementen de bedoeling, welke bij het uit vaardigen dier bevelen had voorgezeten, v. z. n. nader toe te lichten. Die bedoeling was het detachement Collard onder zoo gun stig mogelijke voorwaarden in het gevecht te doen ingrijpen en daardoor tegemoet te komen aan het bezwaar, dat de getal sterkte der te Sentoel gesignaleerde en vermoedelijk voor een

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 41