38 optreden in de richting Kaoem - Tjirioeng bestemde blauwe troepen, die der roode troepen onder de luitenant-kolonels Von Raesfeld Meijer en Collard wellicht aanmerkelijk zoude overtreffen. In de van het hoofdkwartier ontvangen opdracht was n.l. sprake van het oprukken van twee blauwe brigades (derhalve van 2X4 bataljons), terwijl volgens latere meldingen zich bij Tjiloewar en bij Sentoel minstens 2 blauwe bataljons zouden bevinden, zoodat de mogelijkheid dus bestond, dat de vijand in het terrein tusschen Kaoem en Tjirioeng 4 bataljons in het ge vecht zou brengen, tegen slechts 3 van de beide roode detache menten gezamenlijk. Aan dit bezwaar kon worden tegemoet gekomen, door het detachement Collard, eenmaal te Qoenoeng poetri aangekomen, ziijn verderen opmarsch zoodanig te doen regelen, dat het terrein tusschen Tjirioeng en Kaoem eerst zou worden bereikt, nadat het detachement Von Raesfeld Meijer achter de Tjikeas zou zijn teruggetrokken en de vervolgende blauwe troepen tegenover dit aldaar weder standhoudend detachement in gevecht zoude zijn gewikkeld. De mogelijkheid was weliswaar niet uitgesloten, dat blauw, met de nadering van het detachement Collard in kennis gesteld, in meergenoemd terrein tusschen Tjirioeng en Kaoem zoowel in N. als in W- richting troepen in gevecht zou brengen en dat de aanval van het detachement Collard aldus toch in frontale richting zou moeten geschieden, maar door de aangeduide samenwerking zou dan toch het voordeel zijn verkregen, dat de vijand van twee zijden werd bedreigd en aangetast, en daardoor voor rood de kans op succes belangrijk werd verhoogd. Verrichtingen van de 1ste brigade. Naar aanleiding van bevel No. 1 (bijlage Lil) werden de com mandanten der onderdeelen van bevelen voorzien. Den commandant te Tjirioeng en den commandant van het vooruitgeschoven detachement werd een afschrift van dit bevel toegezonden. De artillerie-commandant kreeg opdracht een stelling voor te bereiden voor Wi batterij, tegenover het bedekte terrein ten Z. van Tjirioeng aan weerszijden .van de Tjikeas met bedoeling steun

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 42