39 ie geven aan de roode troepen te Tjirioeng, indien de vijand aan die zijde zou opdringen. Voor den nacht van 24/25 September werd het bevel (bijlage LV1) uitgegeven. Verrichtingen van het vooruitgeschoven detachement. Te 4.30 n.m- stond infanterie XIV met de artillerie gereed voor den afmarsch tot het innemen van de opstelling van 23 September 3.50 n.m. De B. T. kreeg opdracht naar Kaoem te marcheeren, de cava lerie om het knooppunt van wegen te Kaoem te bezetten, en de 4de compagnie infanterie XIV om naar Babakan tjikeas te mar cheeren, 's nachts het vijandelijk bivak te alarmeeren en's vijands opmarsch in N. richting te vertragen door bestoking in de flank. De 3 overige compagnieën van infanterie XIV en de artillerie marcheerden af in de richting Sentoel. In den Z. rand van Leuwinoetoek 2 werd reeds op den vijand gestooten, zoodat het verder uitschuiven van veiligheidsmaatregelen niet meer mogelijk was. Er ontwikkelde zich een vuurgevecht, waarbij een afdeeling marechaussee en 2 sectiën infanterie van den vijand een aanval deden, doch werden teruggewezen. De nacht werd verder onder hevige regens doorgebracht, met een compagnie in voorste linie en twee compagnieën in reserve. Intusschen was de berichtofficier van den bevelhebber aan gekomen en inzage verkregen van diens bevel. Naar aanleiding hiervan werd te 8.30 n m. bevel (bijlage LVU) gezonden aan den commandant der cavalerie te Kaoem, en den B. T. opgedragen naar Tjibinong te marcheeren. Mondeling werd den artillerie-commandant opgedragen den volgenden morgen bij het aanbreken van den dag stellingen te verkennen in terrein W. van den rijweg Sentoel - Kaoem, van waaruit de terugtocht van infanterie XIV kon worden ondersteund. Het optreden van infanterie 4 XIV (uitgezonden om het vijan delijk bivak te verontrusten) had geen succes, aangezien de vijand te 5 uur n m. Babakan tjikeas reeds had bezet en de compagnie ontijdig werd opgemerkt. Zij marcheerde daarom in N. richting af naar kampong Kebon kopi, welke 25 September 6.30 v.m. werd bereikt.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 43