40) Verrichtingen van het detachement van de hoofdmacht Te 5.30 n.m. werd door den scheidsrechter medegedeeld, dat, wegens de groote vermoeidheid der troepen, op den 25sten September niet vóór 7 uur v m van Tjileungsir mocht worden afgemarcheerd. Te 7.30 n.m. werden de bevelen ontvangen van den bevel hebber der Zuider troepen (bijlage LV), naar aanleiding waarvan te 9.30 n.m. het marschbevel voor den volgenden dag (bijlage LVII1) en een instructie voor de zelfstandige cavalerie (bijlage LIX) werden uitgevaardigd. IJ. Blauw. Door den divisie-commandant waren verstrekt een bevel aan den commandant van de 4e brigade (bijlage LX) en instructiën aan de commandanten van de 2de brigade (bijlage LX1) van de marchaussee-compagnie (bijlage LXII) en van de zelfstandige cavalerie (bijlage LX1II). Voorts werd aan de genoemde commandanten een kort over zicht met schets (bijlage LXIV) gegeven van de uit berichten afgeleide, vermoedelijke opstelling van den vijand. Door den Leider was bepaald, dat de 2de brigade den 25sten September niet vóór 7 uur v.m. uit hare kwartieren mocht af- marcheeren. Verrichtingen van de 2de brigade. Te 5 uur n.m. werden de voorposten uitgezet overeenkomstig de opstellingen van den 23sten September. Te 6 10 n.m. ontving de commandant van de voorposten bericht van het voorpostendetachement No. 1, dat de Z. rand van Leuwinoetoek 3 bezet was door 3 compagnieën roode infanterie, en dat zich aldaar een vuurgevecht had ontwikkeld. Naar aan leiding daarvan rukte de voorpostenreserve ter ondersteuning op. Tot 12 uur 's nachts werden de voorposten af en toe ver ontrust, waarna de ter versterking opgerukte afdeelingen last kregen naar hunne kantonnementen terug le keeren.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 44