41 Tusschen 6.45 n.m. en 8 30 n.m. werden berichten ontvangen (ter doorzending aan den divisie-commandant en den commandant der zelfstandige cavalerie) meldende, dat roode troepen in kampong Leuwinoetoek 2 (loopende ongeveer over den naam die kampong op de kaart) ter sterkte van een bataljon infanterie en een madsen-afdeeling een ingegraven stelling hadden inge nomen. Verrichtingen van de marechaussee compagnie en zelfstandige cavalerie. Na mondeling overleg met den commandant der zelfstandige cavalerie, die een gelijkluidende instructie had van den divisie commandant en dus ook moest ophelderen in de richting van Tjileungsir en Tjibinong, werd besloten, dat de marechaussee compagnie het eerst zou afmarcheeren om den weg naar Tji- teureup voor de cavalerie vrij te maken. Te 545 n.m. stootte de compagnie ter hoogte van het woord Leuwinoetoek 2 op roode troepen. Daar volgens mededeeling van de voorposten die afdeeling slechts een compagnie sterk zou zijn, besloot de compagniescommandant, versterkt door Vt. compagnie van het blauwe voorpostendetachement, deze afdeeling aan te vallen en van den marschweg af te dringen. Hiertoe overgegaan, bleek rood echter veel sterker 1 bataljon infanterie met afdeeling madsen-geweren) te zijn, zoodat de aanval werd afgeslagen. De hier aanwezige scheidsrechter besliste, dat de compagnie terug moest tot den N. rand van Sentoel, en eerst te 6.30 n.m opnieuw mocht oprukken. Door een misverstand werd aan den commandant van de zelf standige cavalerie gemeld, dat de marechaussee-compagnie ge heel gevangen was genomen, waarop de commandant besloot naar Sentoel terug te kereen en zijn opdracht den volgenden morgen te vervolgen. Dit bericht werd nog denzelfden avond telefonisch gemeld aan den divisie-commandant, waardoor deze in de meening verkeer de. dat hij voor den volgenden dag niet meer over de mare- chaussee-afdeeling kon beschikken.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 45