42 Na terugtrokken te zijn tot Sentoel gaf de commandant van de marechaussee-compagnie aan 2 brigades de opdracht het terrein tusschen de wegen Sentoel - Tjiteureup en Tjiloewar - Tjibinong benevens de sterkte en opstelling van de roode troepen te ver kennen en verder in den loop van den volgenden dag den vijand, waar mogelijk afbreuk te doen. De commandant van de compagnie marcheerde te 7.30 n. m. met de overige 6 brigades over Boeboelak 1, Pasir Tangkil, Nagrok 1, Tarikolot 1, Gëber naar den weg Goenoeng poetri- Tjiteureup, om van daar de roode troepen bij Tjileungsir te verkennen. Verrichtingen van de 4de brigade. Ma het intreden van de oorlogstoestand viel den 24sten Sep tember bij de 4de brigade niets bijzonders voor. Tn 7.75 n. m. kwam het in bijlage LXV opgenomen bericht binnen van de cavalerie, die hare op 23 September gestaakte verkenning weder had opgevat. 25 September. 1. Rood. Het vooruitgeschoven detachement te Leuwinoetoek werd in den morgen door overmachtige blauwe afdeelingen aangevallen en week terug over Tjiteureup in de richting van Tjirioeng. na nog korten tijd weerstand te hebben geboden ter hoogte van Kambing 2. Terwijl infanterie XV en de artillerie stelling namen op den W. oever van de Tjikeas ter weerszijden van den weg, werd door de compagnie van infanterie XX, die in den morgen tot op name van het vooruitgeschoven detachement in stelling was ge komen bij hoogtepunt 128, gesteund door de cavalerie en een inmiddels van Tjibinong ter versterking gezonden sectie mitrail leurs nog geruimen tijd stand gehouden. Ruim 12 uur moest tengevolge van het opdringen van den vijand echter ook dit punt worden ontruimd; de cavalerie trok daarbij in N. richting terug, teneinde de verbinding op te nemen met detachement Collard, terwijl de compagnie infanterie XX en

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 46