44 Te 6 uur v.m. kreeg de sectie mitrailleurs van de algemeen* reserve bevel om de compagnie van infanterie XX te Tjirioeng te versterken. Van de cavalerie werd bericht ontvangen, dat Y% eskadron, vijandelijke cavallerie in de richting van L.H. Tjilodong was getrokken, na in Tjikaret de dekking van de rijwielen van de afdeeling W.S buiten gevecht te hebben gesteld en de rijwielen te hebben vernield. Op het bericht, dat het vooruitgeschoven detachement te 10.20 v.m te Tjirioeng was aangekomen, werd den commandant van het linkervak opgedragen zijn vakreserve in stelling te brengen in het Z. gedeelte van Tjibinong 3, teneinde dat detachement te steunen. 1 Sectie infanterie van de algemeene reserve werd gezonden naar de brug over de Tjikeas 2500 M. O. van paal 27, waar de sectie genietroepen (zie bijlage L1V) door een afdeeling mare chaussee was overvallen. Van af 11.35 v.m. werd met tusschenpoozen de opmarsch van. vijandelijke tirailleurliniën aan weerzijden van den grooten weg gemeld, waarop door de eigen artillerie vuur werd afgegeven. Tegelijkertijd werd vijandelijk artillerievuur uit Zuidelijke richting ontvangen. 1 Compagnie van de vakreserve van het R. vak werd in voorste linie gebracht en de artillerie van dit vak met 1 sectie van de alg. res. versterkt, terwijl nog 1 sectie artillerie in stelling werd gebracht in den Z. rand van Tjibinong 3 ter ondersteuning van het detachement bij Tjirioeng, welke sectie te 12.45 n.m. het vuur op Kaoem en omgeving opende. Te 12.46 n.m. bleek de voorwaartsche beweging der vijande lijke infanterie tegen de beide vakken tot staan te komen. Aan gezien ook weinig nadeel werd ondervonden van de vijandelijke artillerie, meende de bevelhebber van de roode zuider troepen de stelling ten Z. van Tjibinong met de daarin aanwezige bezetting te kunnen handhaven tegen den blijkbaar slechts demonstratief optredenden vijand bewesten de Tjikeas en de overige nog te Tjibinong aanwezige troepen te kunnen bezigen, tegenover den blijkbaar meer actief optredenden vijand beoosten de Tjikeas. Ingevolge deze overwegingen werd te 1.15 n.m. den comman-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 48