46 Doordat de vijand in het R. vak was doorgedrongen, werd het noodzakelijk den rechtervleugel van het L. vak benevens de artillerie en mitrailleurs van dat vak meer achterwaarts in stelling te brengen, waarna nog getracht werd, met inmiddels losgemaakte troepen den in het R. vak binnengedrongen vijand in de flank aan te vallen. Ruim 3 uur n.m. eindigde ook hier de manoeuvre. 11. Blauw. Verrichtingen van de 2de brigade. Te 6.25 n.m- werd van den divisie-commandant het bevel ontvangen, opgenomen in bijlage LXVI. Onder steun van de artillerie, opgesteld nabij den N rand van Sentoel, werd infanterie 1 1 sectie mitrailleurs tegen de roode troepen in Leuwinoetoek 2 ingezet, terwijl infanterie Vil met 2 sectiën mitrailleurs zou marcheeren over Babakan tjikeas en een aanval doen op 's vijands rechtervleugel. Rood week echter spoedig voor den druk van infanterie I, om later opnieuw weerstand te bieden ter hoogte van Kambing 2. Aan infanterie VII werd nu opgedragen in N.N.O. richting door het terrein op te rukken, in de hoop daardoor het terugwijkend detachement te verhinderen zich bij de verdedigers van Tjibinong aan te sluiten. In verband met de groote moeilijkheden van het terrein bleef echter dit bataljon ver achter en sloot het ten slotte om 10 uur v.m. weder op den rijweg aan. Na ook den vijand bij Kambing 2 in de richting van Tjirioeng te hebben teruggedreven, werd de driesprong te Kaoem bereikt, K Infanterie I 1 sectie mitrailleurs en 1 batterij artillerie rukten nu N. waarts op om het défilé nabij Qoenoeng poetri af te sluiten, doch stieten reeds in den Z. rand van Tjireureup kaler op een vijandelijke afdeeling. Deze werd teruggedreven, waarna stelling werd genomen in den N. rand van genoemde kampong. In deze stelling werd zwaar artillerievuur ontvangen, waar door ernstige verliezen werden geleden, zoodat te 12.50 n.m. weer moest worden teruggetrokken naar de N. rand van Tjireureup,

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 50