47 waar inmiddels in de lijn Tjigeger 2 - Tjiteureup, door ter ver sterking gezonden Mi infanterie VII een opnamestelling was in genomen. In deze stelling gelukte het, den opdringenden vijand tot staan te brengen. Inmiddels was te 10.30 v.m, den commandant van infanterie II opgedragen met 2 compagnieën infanterie en 1 sectie mitrail leurs als nieuwe voorhoeden van Kaoem op te rukken in de richting van Tjibinoeng. Al dadelijk stiet deze voorhoede op vijandelijke infanterie, waarom in gevechtsformatie, met 2 compagnieën van de hoofd macht in 2de linie, in W. richting werd opgerukt tot den W. rand van Kebon Kopi 3, waar op krachtigen weerstand werd gestooten. Eerst nadat 1 balterij artillerie van uit den W. rand van Tji teureup het vuur had geopend en infanterie II was versterkt met 1 compagnie infanterie I en 2 compagnieën infanterie VU, gelukte het den vijand terug te dringen tot achter de Tjikeas. Pogingen van blauw om de Tjikeas over te trekken werden door den vijand echter verijdeld, terwijl kort daarop een roode afdeeling infanterie en cavalerie werd gemeld, oprukkende van. uit het N. langs het paardenpad Krangan kolot 2 - Djambaten 2 waartegen het noodig bleek ongeveer 2 compagnieën infanterie en 1 sectie mitrailleurs in stelling te brengen. De batterij artille rie werd intusschen verplaatst naar hoogtepunt 128. Tegen 3 uur n.m. ontwikkelde zich tegenover de op den O. oever van de Tjikeas in stelling zijnde blauwe troepen een aanval, van Rood, aan welken aanval door het staken der manoeuvre een einde werd gemaakt. Verrichtingen van de 4de brigade. De 4de brigade marcheerde te 7 uur v.m. van Tjiloewar af (zie marschbevel bijlage LXVII). De actie van deze brigade was er op gericht om samenwerkende met de 2de brigade, haar eigen voorwaartsche beweging naar die van laatstgenoemde te regelen. Dit was mogelijk, doordat de divisie-commandant, die zich bij de 4de brigade bevond, gedurende den geheelen dag in te lefonische gemeenschap bleef met den commandant der 2de brigade.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 51