48 Teneinde den vijand en zijn plaats te binden en zoo mogelijk voor goed met hem af te rekenen, bestond bij den divisie-com mandant het voornemen een bataljon infanterie van de 4de bri gade aan te wijzen voor een omtrekking van 's vijands rechter flank, zoodra het mocht blijken, dat hij in zijne stelling bij Tji- binong stand hield. Ter hoogte van paal 32 werd te 9 uur v.m- door den brigade commandant het gevechtsbevel uitgegeven, waarbij, om de samen werking met de 2de brigade niet te verliezen, langzaam werd opgerukt met infanterie IX, later op den linkervleugel verlengd door Vi infanterie XV, in voorste linie. Een batterij artillerie kwam in stelling nabij N.W. punt van Nanggewer en opende van daar te 10.40 v-m het vuur op de vijandelijke stelling. Intusschen ging aan den commandant van de linkercolonne het bevel uit met infanterie IV en 1 sectie mitrailleurs over Pa- roengpoeng 1 en Tjipajong 2 op te rukken in de richting van Tjikaret 2, om den vijand in den rug aan te grijpen. Tengevolge van onvoldoende vuurkracht moest de gevechts linie de voorwaartsche beweging herhaaldelijk staken, waarom deze werd versterkt met 1 compagnie infanterie XV en 1 sectie mi trailleurs. Te 1 uur n m. was de voorste linie tot staan gekomen 300 M. ten N. van paal 30. De afdeeling veld-artillerie stond toen. in stelling 500 M. Z. van Tjikampoeng 2, de autotractie-batterij 150 M. Z. van paal 30. De linkercolonne was onderwijl in gevechtsformatie door het terrein N- waarts gerukt t0t Tjipajoeng 3, ten W. van de Sitoe Tjikaret, van waar 2 compagnieën langs den N. rand van het meer naar vijands rug werden gezonden en IK companie -(- 1 sectie mitrailleurs door het meer naar Tjitjoeroeg 2. Te Tjitjoeroeg 2 aangekomen, bleek men zich te bevinden in den rug van de stelling. Een daar opgestelde batterij artillerie werd verrast en buiten gevecht gesteld, waarna de vijandelijke tirailleurlinie in den rug onder vuur werd genomen, en op last van den scheidsrechter eveneens buiten gevecht werd gesteld 2 uur n.m.).

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 52