49 Zoodra zich de werking van de linkercolonne deed gevoelen op 's vijands rechterflank, rukte de 4de brigade snel voorwaarts en werd de rechtervleugel der stelling genomen- Nadat een vijandelijke cavaleriecharge langs den grooten weg was afgeslagen, kreeg een batterij artillerie bevel de voorste in fanterie langs den grooten weg te volgen en werd infanterie IX opgedragen, na te zijn verzameld, over Tjibinong 2 op te rukken naar Tjirioeng. Te 3.10 n.m. weerklonk, terwijl de binnen gedrongen troepen een tegenaanval in de rechter flank hadden te doorstaan, het signaal eindigen der manoeuvres. V er richtingen van de marechaussee-compagnie. De marechaussee-compagnie, den vorigen avond van Sentoel afgemarcheerd, bereikte in den vroegen morgen den rijweg Goe- noengpoetri-Tjiteureup, waarna werd besloten van uitKranganl de verkenning voort te zetten. Te 9 30 v.m. werd bij Goenoeng poetri een vijandelijke colonne gemeld, marcheerende in Z. rich ting later in den morgen werd een sectie genietroepen nabij de brug over de Tji-Keas in het paardenpad naar Tjibinong overvallen en buiten gevecht gevecht gesteld, doch overigens gelukte het den commandant niet, tengevolge van onvoldoende berichten, nog daadwerkelijk in het gevecht in te grijpen. De opstelling der troepen op 25 September te 1 uur n. m. blijkt uit schets No. 4. C. SPOORWEGVERVOER. In beknopten vorm wordt in het onderstaande een overzicht gegeven van het spoorwegvervoer ten behoeve van de legerma- noeuvres. In verband met den tactischen toestand waren als uitladings stations bij de blauwe (Z) partij aangewezen Tjiandjoer voor de 2de brigade en Paroengkoeda en Tjibadak voor de 4de brigade. De uitlading van de 4de brigade werd over de twee laatstge noemde stations verdeeld, teneinde binnen de grenzen, door den Extra Bijlage No. 40 I.M.T. 1917. 4

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 53