51 Zulks kon in verband met de beschikbaar gestelde hoeveelheid materieel, de plaatsen, waar- en tijdstippen, waarop de verschil lende troepen moesten zijn ontladen, slechts op de volgende wijze worden bereikt. Den 19den September begon het vervoer van de 2de brigade uit Poerworedjo. Er was materieel voor de geheele brigade beschikbaar. De bergbatterij uit Oost-Java en het treindetache- ment Soerabaja benevens de treindetachementen Midden-Java moesten met het oog op het intreden van den oorlogstoestand en met den tijd, benoodigd voor het formeeren van de treinen, zoo vroeg mogelijk op hun bestemmingsplaatsen aankomen. De treingewichten lieten juist toe de geheele 2de brigade met de afdeelingen uit Oost-Java over 4 treinen verdeeld te vervoe ren; om de zooeven genoemde redenen waren de treindetache menten uit Midden-Java in den eersten trein ingedeeld, waaraan in Koetoardjo de afdeelingen uit Oost-Java zouden worden aangehaakt. Nu deed zich de vraag voor, waaraan de voorkeur ware te geven: in een, dan wel in twee dagen het traject Poerworedjo - Tjiandjoer te doen afleggen. Bij de beantwoording mag niet uit het oog worden verloren, dat het materieel, gebezigd voor het vervoer van de 2de brigade, van Tjiandjoer naar de inladingsstations van de 4de brigade moest worden teruggevoerd, dat de 4de brigade te Tjibadak en Paroengkoeda ontladen moest worden en dat deze ontlading een dag na die van de 2de brigade moest zijn voltooid. Waar de brigades op de berglijn Padalarang - Buitenzorg 8 en 7 treinen (dubbele tractie) vorderden, was het voor een verze kerd spoorwegvervoer niet aan te bevelen de 2de brigade in haar geheel te Tjiandjoer te ontladen, die treinen terug te voeren naar Padalarang, Tjimahi en Bandoeng en vandaar naar Tjibadak en Paroengkoeda te verplaatsen, want dan zou gedurende 2 opeenvol gende nachten vervoer moeten plaats hebben, wat voor het S S.- personeel beteekent den geheelen nacht dienst, met het oog op het verwerken van het materieel, en dus op het lijngedeelte Padala rang - Tjiandjoer 2 X 24 uur onafgebroken dienst en op de rest van de lijn Bandoeng - Buitenzorg bijna 2 X 24 uur onafgebroken dienst. De eerste 2 treinen uit Midden-Java werden daarom den 19den in eens doorgevoerd naar Tjiandjoer, van af Padalarang in 4

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 55