52 treinen. Deze troepen hadden dus wel een lange en vermoei ende reis, maar verbleven den 20sten te Tjiandjoer; op dien dag konden aldaar de troepentreinen worden geformeerd, terwijl de 4 spoortreinen,, die den avond tevoren teruggevoerd waren naar Padalarang, op dezen dag reeds troepen van de 4de brigade konden vervoeren. Den 20sten 's morgens werden de 2 andere treinen uit Midden- Java, die te Tjikoeda Pateuh hadden overnacht, van af Padala rang in 4 treinen doorgevoerd naar Tjiandjoer, terwijl na ontlading het ledige materieel onmiddellijk werd teruggevoerd naar Pada larang en Bandoeng. In den middag van dezen dag vertrokken de eerste treinen van de 4de brigade, waarvan het materieel den geheelen morgen voor inlading beschikbaar was geweest. Deze troepen konden den volgenden dag (21 sten) te Tjibadak en Paroengkoeda onmiddellijk beginnen met het formeeren van de troepentreinen. Eveneens werden in den middag van den 20sten de overige treinen van de 4de brigade beladen, welke den volgenden morgen vertrokken. Zoodoende was het vervoer van de 4de brigade den 21 sten om 2 uur n.m. afgeloopen, waarmede zoowel de troepen als de S.S. waren gebaat. Daar den 22sten September het detachement Tamboen van Meester-Cornelis naar die halte moest worden vervoerd, kon bij de gemaakte regeling hetzelfde materieel, dat tijdig doorgevoerd was, worden gebruikt. Gegeven de berglijn Padalarang - Buitenzorg, de bestaande em placementen en het aantal ingelegde treinen, kan niet anders dan met voldoening op het verloop van dit vervoer worden terugge zien. Wel zijn vertragingen voorgekomen, maar deze waren niet van belang en zonder stagnatie is het vervoer regelmatig verloopen. De terugreis omvatte behalve vorenstaand vervoer, bovendien dat van de cavalerie en wielrijders-strijders, zoomede dat van het XXlste bataljon, dat ter vervanging van het Xde bataljon, het welk naar Djambi was vertrokken, bij de 1ste brigade was in gedeeld geweest. Teneinde te voorkomen, dat om het spoorwegvervoer het

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 56