53 verloop der manoeuvres te veel zou worden beïnvloed, waren voor den terugvoer 2 data aangegeven t.w. 26 of 27 September. Den 23sten 4 uur n. m. werd beslist, dat de 26ste de eerste vervoersdag zou zijn, waarvan de betrokken autoriteiten allen telegrafisch op de hoogte werden gebracht. Eerst nu konden de data op de vervoersregelingen worden ingevuldde klachten over het zoo laat ontvangen van die rege lingen verschijnen hierdoor in een eenigszins ander licht. Dat ondanks deze verhoogde moeilijkheid het spoorwegvervoer regelmatig is verloopen, zij 'took dat vertragingen niet zijn uit gebleven, moet zoowel het vertrouwen van de S- S. in eigen kracht als dat van het Leger in de S. S. hebben versterkt. Aangezien de manoeuvres tusschen Buitenzorg en Meester- Cornelis zouden eindigen, Buitenzorg slechts een emplacement met beperkte capaciteit heeft, Meester-Cornelis en Weltevreden daarentegen meerdere accomodatie voor inlading bieden en bo vendien de lijn Poerwakarta - Padalarang meer capaciteit heeft dan de lijn Buitenzorg Padalarang, werd het geheele vervoer over Weltevreden en Meester-Cornelis geleid en vervolgens gedeelte lijk over Bandoeng en overigens over Cheribon - Kroja. De ge heele 4de brigade laadde daartoe te Buitenzorg, de 2de brigade, de cavalerie, de troepen uit Oost-Java alsmede de overige af- deelingen te Meester-Cornelis en Weltevreden in, Bij de getroffen regeling was rekening gehouden met de be schikbare hoeveelheid materieel, den tijd benoodigd om het ledige materiëel van de 4de brigade terug te voeren en de af standen, welke de andere troepen marcheerende moesten afleggen. Op den eersten vervoersdag had alleen vervoer van de 4de brigade plaats, zoodat de overige troepen op dien dag naar hunne inladingsstations konden marcheeren. Van Buitenzorg vertrokken dien dag 3 militaire treinen naar Tjimahi met ongeveer 2 uur tusschenruimte. Het ledige materi ëel werd voor een klein gedeelte reeds dien avond en overigens den volgenden morgen mar Salemba en Passar Senen gevoerd om te worden gebezigd voor de troepen van Midden-Java. Op den 2den vervoersdag vertrok uit Buitenzorg de laatste trein van de 4de Brigade, van Salemba een trein naar Cheribon

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 57