58 toel werd betrokken en de bagagetrein op vrij korten afstand achter de troepencolonne volgde, kon toch eerst zeer laat met koken worden begonnen, doordat het brandhout was verzameld te Babakan madang, van waar het eerst door de militairen moest worden opgehaald. Daarbij had de brigade-commandant 's middags te 2 uur de opdracht van den Leider ontvangen om de draagpaarden van den verplegingstrein te Soekaradja af te danken, en de daarmede ver voerde levensmiddelen aldaar onder bewaking achter te laten, zulks in verband met het feit, dat voor het transport van deze levensmiddelen dien morgen gebruik was gemaakt van ongeoor loofde transportmiddelen. Het gevolg van het afdanken van den paardentrein was, dat dien avond het daarmede vervoerde verduurzaamde vleesch, waarop de intendant had gerekend, niet kon worden opgevoerd. Dientengevolge werd bepaald, dat de troep voor het avond maal de gedroogde visch van het noodration zou nuttigen. Intusschen had de commandant van den algemeenen trein op den 23sten September de uit karren bestaande 2de sectie van den verplegingstrein, waarbij ook het slachtvee, doorgezonden, met de bedoeling haar over Tjiloewar langs den landweg naar Sentoel te zenden. De overgang over de Tji=Keas in dien land weg bleek echter voor karren niet bruikbaar te zijn, waarom teruggekeerd en 'te Tjiloewar overnacht werd. Met goedvinden van den Leider marcheerde deze sectie, voorzien van witte ban den, den 24sten te 4. uur v. m. over Tjibinong naar Sentoel, waar zij te 9 uur v. m. aankwam. Op last van den Leider had in den namiddag de verstrekking plaats van een extra-ration vleesch om te gebruiken bij het nood ration, dat gedurende het etmaal van 24 op 25 September moest worden genuttigd. Bij de 4de brigade. De verpleging had bij de 4de brigade zeer geregeld plaats. Wat betreft het koken in de keukenwagens, werd bij de 4de brigade een methode gevolgd, waarbij het mogelijk was in één keu kenwagen voor meer dan 100 manschappen tegelijk eten te koken. Een en ander geschiedde als volgt

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 62