67 September, opgaven in aan resp. den Chet van hef Wapen der Cavalerie en den Chef van den Generalen Staf, met vermelding van aanwijzingen, wanneer, waar en bij wien de ordonnansen en wielrijders zich hebben te melden. Voor de officieren der Militaire Administratie, toegevoegd aan de officieren der Intendance, zullen geen paarden beschikbaar worden gesteld, doch zij kunnen, waar noodig, gebruik maken van een rijwiel. De witte vlaggen voor de scheidsrechters worden bij een door den Chef van het Wapen der Cavalerie aan te wijzen Eskadron aangemaakt ten laste van de fondsen voor de groote manoeu vres toegestaan. Bij gebruik van auto's zijn de inzittenden verplicht zich te ont houden van het geven van andere bevelen aan de chauffeurs dan betrekking hebbende op de richting van den rit. Betreffende de begaanbaarheid van den weg beslist de chauffeur, die geheel verantwoordelijk is voor zijn wagen. De snelheid, waarmede gereden wordt, mag voor de militaire auto's niet meer bedragen dan 40 K.M. per uur, terwijl inzitten den verplicht zijn den chauffeur aan te manen tot vaartvermin dering, indien bedoelde snelheid overschreden wordt. 111. Sterkte der troepenafdn, gemarkeerde afdee- De troepen rukken uit met eene sterkte, als gewoonlijk bij meerdaagsche brigadeoefeningen, met dien verstande, dat de compagnieën Infanterie zoo mogelijk 130 man zullen uitbrengen. De troepentreinen in het algemeen als bij meerdaagsche bri gadeoefeningen; bij de gevechtstreinen der Brigades echter een telegraafafdeeling zonder radiotelegraafbrigade (bij de lste Brigade met radiotelegraafbrigade); bij die der bataljons slechts 2 draag- paarden met res.-munitievoorts het kreedek en een geneeskundige sectie. Bij bataljons, waarbij keukenwagens zijn ingedeeld, 1 keuken wagen per compagnie, zoodat eiken dag een sectie zeh moet koken, en 1 reserve keukenwagen voor het bataljon. LINGEN, SAMENSTELLING VAN DE TREINEN, VUREN DOOR GEWEERMITRAILLEURS M. 15.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 71