.71 draagpaarden, treindraagtuigen en draagmiddelen, welke op de concentratieplaats dezer Brig, in totaal van den Trein beschikbaar gesteld zullen worden. Personeel en paarden, bedoeld in de laatste twee alinea's, worden door den Comdt, van den Trein te Bandoeng tijdig naar de concentratieplaatsen gedirigeerd. Al het overige bij de Brigs, en Dets. benoodigde trein-ma terieel (treinvoertuigen, treindraagtuigen compleet en draagmid delen) worden door de zorg van de Brig, en Det. Ctn. door de troepen medegevoerd naar de concentratieplaatsen. Het hiervoor benoodigd treinmateriëel wordt voor zooveel noodig in de garnizoenen tijdig uit de betrokken magazijnen van Oorlog in bruikleen ontvangen, waartoe zoo noodig de Direc teuren v. h. materieel der Artillerie bijzondere voorzieningen treffen. Bij het bovenstaande.dient in aanmerking te worden genomen, dat de trekpaarden worden ingehuurd met trektuigen, doch de draagpaarden zonder draagtuigen en draagmiddelen. De Brig, en Det. Ctn. zullen vóór den lOen Sept. den Comdt. van den Trein rechtstreeks kennis geven, op welke plaats, datum en uur zij over het treinpersoneel en de paarden voornoemd wenschen te beschikken. Hierbij dient tevens te worden aangegeven het juiste aantal van in te huren drie-spannen, twee-spannen, draagpaarden en reserve-paarden, welke op elk der concentratieplaatsen in totaal beschikbaar moeten zijn. Alle ingehuurde paarden zijn door de zorg van den Comdt. van den Trein gekeurd en op den linker voorhoef voorzien van een brandmerk T; alle ingehuurde geleiders zijn in het bezit van een identiteitskaart, ontvangen van- en gedeeltelijk ingevuld door één van de officieren van den Trein, met de keuring belast. Alle betalingen betreffende ingehuurde paarden geschieden bij elke brigade (detachement) door de zorg van den oudsten treinofficier, daarbij ingedeeld, waartoe deze van den Chef Inten dant een toereikend voorschot te goeder rekening ontvangt. De Commandant van den Trein zal den Chef Intendant op geven, welke officieren van den Trein betalingen hebben te doen, hoe groot ongeveer de aan hen te verstrekken voorschotten zullen 4

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 75