73 De aanwezige platen worden zoonoodig tijdig bij de com pagnieën, batterijen en eskadrons aangevuld uit de voor pionier oefeningen toegestane gelden. Zij blijven bij die afdeelingen in verantwoording. VI. Spoorwegvervoer. Ten behoeve van het spoorwegvervoer zullen den betrokken Afdeelings- tevens Brigade-Commandanten uittreksels uit de ver- voersregeling met bijbehoorende Treindienstcirculaires worden uitgereikt, waarin zijn aangegeven de inladingsstations, benevens de etappeplaatsen, waar door de verschillende echelons c. q. zal moeten worden overnacht. VII. Verpleging. De troepen worden gedurende den geheelen duur der manoeu vres verpleegd door de Brigade (Detachements)-lntendanten, onder verantwoordelijkheid van de Brigade (Detachements)-Com- mandanten. De tijdstippen, waarop de verpleging der troepen door de Intendance aanvangt en ophoudt, zijn aangegeven in de „Ver- plegingsnota". De troepen buiten brigade-verband behoorende tot de Blauwe partij worden voor zoover hun de vivresindemniteit niet wordt uitbetaald verpleegd door een der Brigade-Intendanten, daar toe door den betrokken partijcommandant aan te wijzen, die behoorende tot de Roode partij, door den Int. van de 1ste Brigade. De Brigade en Dets. c q. partijcommandanten treffen maatre gelen voor de verpleging van ordonnansen, telegrafisten, schrij vers, wielrijders, enz., voor zoover zij niet zelf daarin moeten voorzien uit de hun uitbetaalde vivresindemniteit. De verpleging van het personeel van den Geneeskundigen Dienst geschiedt bij de korpsen, waarbij het is ingedeeld. Alleen de ziekenverplegers bij de wagons, ingericht tot liggend vervoer, en bij de ziekenauto's dienen in hun eigen voeding te voorzien. 4

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 77