74 Bij den man wordt medegenomen een noodration, dat zal wor den verbruikt op de wijze, als is voorgeschreven in punt 95 van het Manoeuvre Voorschrift, en dat op manoeuvredagen mag wor den genuttigd, indien is te voorzien, dat de bagagetrein te lang op zich zal laten wachten, terwijl de omstandigheden directe verstrekking van voeding aan den troep wenscheüjk maken; een en ander ter beoordeeling van den betrokken troepencommandant. Het ligt in de bedoeling van den Leider om, wanneer bijzonder veel van de troepen blijkt te worden gevergd, op het warmste gedeelte van den dag de manoeuvres te doen onderbreken. Van dezen rust kan worden gebruik gemaakt om de troepen het mid dagmaal te doen nuttigen, dat vóór den afmarsch is gereed ge maakt en in den eetketel wordt medegevoerd. Zoodanige rust mag den betrokken troepencommandanten geen aanleiding geven het uur, waarop de nachtkwartieren zullen wor den betrokken, later te stellen dan naar overwegingen overeen komstig de werkelijkheid zou zijn bepaald. In den loop van den middag vangen de kenkenwagens aan met het bereiden van het avondmaal, dat bij aankomst in het nachtkwartier wordt uitgereikt. Bij het opdragen van werkzaamheden na aankomst in het nacht kwartier moeten de afdeelingen, die zelf moeten koken, zooveel als de billijkheid toelaat, worden ontzien. In gevallen, dat op geen andere wijze kan worden voorzien in de voeding der officieren, kan de korpscommandant bepalen, dat tegen een vóór den aanvang der manoeuvres vastgestelde vergoeding één of meer maaltijden uit de keukenwagens aan bij den troep ingedeelde officieren kan worden verstrekt. De hoofdverstrekkingsplaatsen zullen worden aangeduid door witte vlaggen met een zwart kruis, voor de aanmaak en uitreiking waarvan de Chef Intendant zal zorg dragen. VIII. Legering. Voor zoover van woonhuizen c. a. tot legering gebruik ge maakt moet worden, zal zooveel mogelijk de inkwartieringsor donnantie worden opgevolgd.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 78