75 Voorts moeten in de bagagetreinen voor alle wapens voor de helft van de troepen groepszeilen worden medegevoerd. Worden groepszeilen gebezigd of moeten de troepen worden gelegerd op aarden of steenen vloeren, dan zal door de zorg van de Brigade (Dets.) Intendanten een voldoend dik stroo- of bladerenbed worden verschaft. De groepszeilen worden door de zorg van den Geniedienst in het garnizoen beschikbaar gesteld. De betaling voor inkwartiering en ingehuurde woningen ge schiedt door de Cornp., Batt, en Esk. Ctn., die voor de terug- erlanging van die gelden rekeningen bij den Brig. Int. indienen. Aangezien zooveel mogelijk de oorlogstoestand moet worden nagebootst, mogen, zoolang deze duurt, geen kwartiermakers wor den vooruitgezonden naar plaatsen, welke vóór het front der troepen liggen. Eenige gegevens afkomstig van het Civ. Bestuur betretfende inkwartiering op het manoeuvreterrein zullen aan Brig, en Det. Ctn. mogelijk nog tijdig kunnen worden verstrekt. Hulpsocieteiten (A.O. 1881 No. 46 art. 28) worden opgericht op de voornaamste centra van legering, voor de Roode partij door de zorg van den Ct. der 1ste Mil. Afd., voor de Blauwe partij door die van den Ct. der IVde Mil. Afd. IX. Wollen dekens. Voor de verstrekking van wollen dekens, op de plaatsen waar zulks bepaald noodzakelijk wordt geacht, zullen de noodige maat regelen worden getroffen door den Chef Intendant. De Korps Cn. worden verantwoordelijk gesteld voor de richtige inlevering van de verstrekte dekens. X. Hoofdkwartier. Het Hoofdkwartier van de manoeuvreleiding is van 21 Sept. 's middags tot 22 Sept. v. m. gevestigd in het Hotel te Sin- danglaja en daarna in Hotel Bellevue te Buitenzorg.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 79