78 en diep 40 c.M. (latrines), terwijl elk daarvan gebruikmakend persoon verplicht is, vóór het verlaten der plaats, zijn uitwerp selen te bedekken, door met den voet wat losse aarde er op te laten vallen. Tijdens het verblijf in de legeringsplaats moet door een door den Korpscommandant aan te wijzen persoon worden nagegaan, of aan de hygiënische voorschriften behoorlijk wordt de hand gehouden, en is de controle over deze aangelegenheid speciaal aan den Chefarts der Brigade toevertrouwd. De Korps Ct. neemt maatregelen, dat alle latrinegaten vóór het vertrek uit het bivak behoorlijk zijn dichtgeworpen. XIBevelen en berichten. De Partijcommandanten (Brigade en Det. Ctn.) zorgen, dat 10 Sept. de bevelen, welke door hen bij het aanvaarden van het commando worden uitgegeven, bij den Leider (Vilde Afdeeling A van het Departement van Oorlog) zijn binnengekomen, met een korte beschouwing, waaruit blijkt, op welke wijze de Partij commandant (Brigade-, Det.) Ct. de hem opgelegde taak denkt te vervullen. Alle berichten, rapporten, aanvragen, enz., welke in de werke lijkheid aan den Legercommandant zouden worden ingediend, worden mede ingewacht. XIII. Veldpost. Te Buitenzorg wordt een veldpostkantoor opgericht, aan welk kantoor een officier verbonden is. Alle brieven, couranten, telegrammen, postpakketten enz., bestemd woor aan de groote manoeuvres deelnemende personen worden aan dit kantoor geadresseerd, voorzien van de meest nauwkeurige aanwijzingen betreffende partij, korps, compagnie, batterij of eskadron. BijvLuit. A. Manoeuvreerende troepen Blauwe partij Bataljon Infanterie, Compagnie Veldpostkantoor Buitenzorg.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 82