79 Voor de expeditie van de Brigade- of Detachementspost zijn twee auto's bij het veldpostkantoor ingedeeld. De Brigade (Det.) Ctn. doen eiken dag vóór 7 uur v. m. aan het Veldpostkantoor opgeven de plaatsen, waar dien dag om 11 uur v.m en om 5 uur n.m. de Brig. (Det.) post door de Brig. (Det.) facteurs in ontvangst zal worden genomen, welke plaatsen aan voorde auto's berijdbare wegen moeten zijn gelegerd. Deze mededeeling kan ook den vorigen dag door den Brig. (Det.) facteur bij de in ontvangst name van de post worden overgebracht, maar dan schriftelijk. Steeds zal de post 2xdaa§s van uit het veldpostkantoor geëxpedieerd worden, indien de Brig- Det. Comt. geen bericht van wijziging in de regeling heeft ontvangen. Bij iedere Brig. (Det.) en bij het Hoofdkwartier wordt een facteur aangewezen. De Brig- (Det.) Ctn. regelen den dienst van de veldpost voor de onderdeelen van de Brigade (het Detachement), alsmede dien van de facteurs. De benoodigde brievenbussen en brieventasschen worden door de zorg van den Chef van den Gen. Staf aangevraagd uit het Magazijn van Oorlog te Batavia en aan de uit de wielrijders - compagnie aan te wijzen facteurs vóór hun vertrek uit het garni zoen uitgereikt. Na afloop van de manoeuvres zorgt bedoelde autoriteit, dat brievenbussen en tasschen weder bij het Magazijn van Oorlog te Batavia worden ingeleverd. XIV. Manoeuvre voorschrift. Voor alle niet in deze manoeuvre-ordenaangegeven omstandig heden gelden de bepalingen van het Manoeuvre Voorschrift. De Comdt. van het Leger enz., W. R. DE GREVE.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 83