85 13Ontvangst van provisiën uit 's Lands voorraad door officieren, enz. De in 12 hiervoren genoemde officieren enz. kunnen, vóór het vertrek uit het garnizoen, desgewenscht de provisiën, in beheer of bewaring bij de Intendance imet uitzondering van het artikel boter) tegen betaling volgens prijslijst uit de militaire magazijnen ontvangen. 14. Vervoer van vivres enz. bij onvoorziene omstandigheden. Indien het mocht voorkomen, dat door onvoorziene omstan digheden artikelen, benoodigd voor het fourageeren, elders zijn aangebracht en opbewaard, dan waar gebivakkeerd of gekanton- neerd zal worden en daardoor de goede verpleging der troepen gevaar zou loopen, zullen door den Brigade Intendant, met voor kennis van den Brigade Commandant, zonder te letten op den oorlogstoestand, de noodige maatregelen worden getroffen om die artikelen naar de betrokken bivaks enz. te doen vervoeren. 1. Bedrag der indemniteit en tijdvak waarover toegekend. (1) Gedurende de manoeuvers wordt aan de troepen toegekend eene vivresindemniteit, per man en per dag bedragende voor Europeanen enz. 0,61 en voor Inlanders (dwangarbeiders)1,0,40. (2). Deze indemniteit wordt voor de verschillende troepen- deelen berekend van en met den dag van aankomst op tot en met den dag van vertrek van het manoeuvreterrein. Deze dagen zijn voor de Roode Partij: voor de Cavalerie en de wielrijdersstrijders v. h. vooruitgesch. detachement; 20 September; voor de le Brigade: 21 September; voor het zelfstandig detachement en de sectie Mitrs. op mo torrijwielen: 22 September; allen tot en met den dag van aankomst in hun garnizoen of, bij vertrek naar hun garnizoen per spoor, tot en met den dag van aankomst op het station van inlading". (Zie ook Hoofdstuk I). II!. VlVRESINDEMNITEIT.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 89